Ubezpieczenia turystyczne 

Podróże zagraniczne i krajowe kojarzą się przede wszystkim z miłym spędzaniem czasu, zwiedzaniem, odpoczynkiem. Niesie to za sobą na ogół same przyjemne skojarzenia. Niestety w miejscu zamieszkania, jak i w podróży mogą niemile zaskoczyć nas niespodziewane sytuacje losowe lub zdrowotne. W takim wypadku warto być przygotowanym na taką ewentualność. Warto przed podróżą rozważyć zakup ubezpieczenia turystycznego, które pozwoli na ochronę w razie niespodziewanego zdarzenia. Szczególną uwagę na wykup dodatkowej polisy powinny rozważyć osoby, które są miłośnikami uprawiania sportów ekstremalnych i zimowych. Dodatkowe ubezpieczenie podczas podróży powinny posiadać również osoby, która chorują na choroby przewlekłe, np. astmatycy.

Jakie są atuty ubezpieczenia turystycznego: 

– możliwość ubezpieczenia zarówno podczas podróży zagranicznej, jak i krajowej,

– wysokie sumy ubezpieczenia,

– możliwość spersonalizowania oferty i dostosowania jej do swoich oczekiwań i potrzeb,

– zabezpieczenie finansowe przed niespodziewanymi zdarzeniami,

– szeroki zakres usług,

– możliwość ubezpieczenia na okres krótkoterminowy oraz roczny,

– zapewnienie ochrony zwierającej choroby przewlekłe lub uprawiania podwyższonego ryzyka,

– zapewnienie ochrony w razie nagłego zachorowania na COVID-19.

Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Rynek ubezpieczeniowy jest w dzisiejszych czasach bardzo obszerny. Warto zatem dokładnie rozejrzeć się za ubezpieczeniem, które będzie korzystne finansowo i będzie spełniało nasze oczekiwania. W takiej sytuacji pomocą posłuży porównywarka ubezpieczeń turystycznych, która pozwoli na swobodne porównanie oferty kilku lub nawet kilkunastu ubezpieczycieli. Wówczas możemy dostosować odpowiedni wariant ubezpieczenia odpowiednio do naszych potrzeb. 

Ubezpieczenie dotyczące bagażu – warto?

Zagubiony bagaż w podróży niestety zdarza się dość często. Najczęściej zostaje on zapodzianych przez linię lotniczą, skradziony lub zgubiony przez turystę. Warto zatem rozejrzeć się za wariantem rozszerzonym o ubezpieczenie bagażu. Pozwoli to na komfort w podróży, w razie niespodziewanego zagubienia się bagażu. 

(0)