Ameryka potwierdza iż badała gaz nerwowy na swoich marynarzach

The Guardian — “Ameryka potwierdziła, że celowo opryskiwała gazem nerwowym swoich marynarzy w latach 1960 jako część szeregu testów… Pentagon zaczął uwalniać wcześniej tajną informację… po nacisku demokratycznego kongresmana z Kalifornii, Mike’a Thompsona, który powiedział: “Teraz wiemy, że nasz personel wojskowy został narażony na gaz Sarin i substancję nerwową VX, oba śmiertelne, i inne substancje znane jako rakotwórcze”.

Setki ludzi zmarły na raka po bombardowaniu DU / Hundreds Died of Cancer After DU Bombing
ABC News — “Poinformowano o przypadkach nowotworów wśród włoskich, belgijskich, francuskich, holenderskich, hiszpańskich i portugalskich żołnierzy, którzy służyli w siłach pokojowych w Bośni i Kosowie… Niektóre z ofiar nosiły kamizelki kuloodporne wykonane z łusek z DU, powiedział dr Zoran Stankovic w wywiadzie dla Reuters”.

Dr Zoran Stankovic w wywiadzie dla Reuters powiedział: “W ostatnich 5 latach 400 osób zmarło z powodu różnych rodzajów raka. Były częścią społeczności około 4.000 Serbów z Hadzici (k. Sarajewa), które przeniosły się do Bratunac na płn-wschód od Sarajewa. Łatwo było to zauważyć w odizolowanej populacji, szczególnie ze zwiększoną zachorowalnością na nowotwory złośliwe i zgony”.

Wielu Serbów z Hadzici pracowało w fabryce naprawiającej czołgi i pojazdy pancerne, ciężko zbombardowanego przez NATO w 1994. Wtedy łuski DU znalezione na ziemi poddawano recyklingowi i wykorzystywano do produkcji kamizelek kuloodpornych. “Niektórzy z tych Serbów nosili te kamizelki i zmarli” – powiedział dr Stankovic.

Komentował raporty sporządzone przez zachodnich ekspertów, którzy zaprzeczali jakimkolwiek związkom między bronią radioaktywną i nowotworami po tym kiedy wznowiony strach zapanował w wielu europejskich krajach, których żołnierze służyli w Kosowie, gdzie NATO wystrzeliło tysiące pocisków zawierających DU.

“Skoro jest to tak nieszkodliwa substancja, jak mówią niektórzy, to chciałbym żeby zebrali wszelkie pozostałości po łuskach DU, zabrali je do ładnego domu gdzieś w Brukseli, złożyli je w piwnicy by bawiły się nimi ich dzieci” – powiedział dr Stankovic.

Dr Zoran Stankovic – szef Wydziału Medycyny Sądowej w Akademii Medyczno-Wojskowej w Belgradzie, który wykonał ponad 4.000 autopsji.

Źródło: https://www.sweetliberty.org/issues/war/wantwar/nervegas.htm

Tłum. Ola Gordon/https://chomikuj.pl/OlaGordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.