Bazując na sukcesie pandemii, następny jest „lockdown klimatyczny”

Czy uważasz, że nie może być dużo gorzej niż lockdowny COVID-19?

Pomyśl jeszcze raz.

Związany z establishmentem lewicowy profesor mówi, że „w niedalekiej przyszłości świat może znów potrzebować uciekania się do lockdownów – tym razem w celu rozwiązania problemu klimatycznego”.

„W warunkach„ blokady klimatycznej ”rządy ograniczyłyby korzystanie z prywatnych pojazdów, zakazały spożywania czerwonego mięsa i narzuciłyby ekstremalne środki oszczędzania energii, podczas gdy przedsiębiorstwa paliw kopalnych musiałyby zaprzestać odwiertów” – pisze Mariana Mazzucato, profesor z Economics of Innovation and Public Value Centre na University College London, w artykule zatytułowanym „ Unikanie blokady klimatycznej ”.

Tytuł jej artykułu jest bardzo mylący. Uważa, że ​​blokady klimatyczne będą konieczne, chyba że „dokonamy przeglądu naszych struktur gospodarczych i przemodelujemy kapitalizm”.

Mówi, że należy usunąć trzy przeszkody utrudniające przebudowę, „biznes, który jest napędzany przez akcjonariuszy, a nie przez interesariuszy, finanse, które są wykorzystywane w nieodpowiedni i niewłaściwy sposób, oraz rząd oparty na przestarzałych ekonomicznych myślach i błędnych założeniach”. Ona naprawdę mówi o faszystowskiej ekonomii, w której rządy ustalają politykę firm z sektora „prywatnego”:

Pomoc finansowa dla firm musi w mniejszym stopniu dotyczyć dotacji, gwarancji i ratowania, a więcej powinna dotyczyć budowania partnerstw. Oznacza to, że każdy pakiet ratunkowy dla przedsiębiorstw wiąże się z rygorystycznymi warunkami, aby pieniądze podatników były wykorzystywane produktywnie i generowały długoterminową wartość publiczną, a nie krótkoterminowe prywatne zyski… Ponieważ rynki same nie doprowadzą do zielonej rewolucji, polityka rządu musi kierować je w tym kierunku. Będzie to wymagało przedsiębiorczego państwa, które będzie wprowadzać innowacje, podejmować ryzyko i inwestować obok sektora prywatnego.

Za  The New York Times :

Jej przesłanie przemówiło do szeregu amerykańskich polityków. Senator Elizabeth Warren, demokrata stanu Massachusetts… włączyła myśl dr Mazzucato do kilku wdrożeń polityki, w tym jednej, która wykorzystywałaby „federalne badania i rozwój do tworzenia krajowych miejsc pracy i zrównoważonych inwestycji w przyszłości”, oraz innej, która upoważniłaby rząd do otrzymania zwrotu z inwestycji w przemysł farmaceutyczny. Dr Mazzucato konsultowała się również z przedstawicielką Alexandra Ocasio-Cortez, demokratą z Nowego Jorku, i jej zespołem w sprawie sposobów, w jakie bardziej aktywna polityka przemysłowa może katalizować nowy zielony ład…

 W maju [2019 r.] Senator Marco Rubio z Florydy wielokrotnie przypisywał pracę dr Mazzucato w „American Investment in the 21st Century”, jego propozycji przyspieszenia wzrostu gospodarczego. „Musimy zbudować gospodarkę, która wyjdzie poza presję zrozumienia tworzenia wartości w wąskich i krótkoterminowych kategoriach finansowych”, napisał we wstępie, „a zamiast tego wyobrazić sobie przyszłość, w którą warto inwestować w perspektywie długoterminowej”. ..

[A] Charyzmatyczna postać w spornej dziedzinie, która nie generuje wielu gwiazd – niedawno została opisana w brytyjskim wydaniu magazynu Wired… Jej pomysły… znajdują chłonną publiczność na całym świecie. W Wielkiej Brytanii praca dr Mazzucato wywarła wpływ na Jeremy’ego Corbyna, przywódcę Partii Pracy i Theresę May, byłą premier, a ona doradzała szkockiemu przywódcy Nicoli Sturgeon przy projektowaniu i wdrażaniu krajowego banku inwestycyjnego. Doradza również podmiotom rządowym w Niemczech, RPA i innych krajach. „Zabrudzając sobie ręce”, powiedziała, „uczę się i wracam do teorii…”

[S] wskazał napis na jej laptopie. Była nominowana do nagrody Not the Nobel, wyróżnienia mającego na celu promowanie „świeżego myślenia ekonomicznego”. „Rządy uświadomiły sobie, że myślenie głównego nurtu im nie pomaga” – powiedziała, wyjaśniając swój apel do polityków i decydentów. Kilka dni później wygrała.

Świat jest pełen ekonomistów z bardzo złymi pomysłami, ale koncepcje centralnego planowania Mazzucato należą do najgorszych. Jest pełna pomysłów, które mogą skutkować nękaniem osób i niezależnych firm. Połącz to z tym, co zbiera, a to czyni ją wyjątkowo niebezpieczną.

Ciesz się hamburgerami, póki możesz.

Przeczytaj całą historię tutaj…

Wielką panikę roku 2020 wywołali ci sami panicy klimatyczni, którzy doprowadzili do paniki związanej z globalnym ociepleniem. Teraz, z sukcesem w zamykaniu działalności gospodarczej, proponują dystopijne „blokady klimatyczne”. ⁃ Edytor TN

O AUTORZE

Patrick Wood
Patrick Wood jest wiodącym i krytycznym ekspertem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, zielonej gospodarki, Agendy 21, Agendy 2030 i historycznej technokracji. Jest autorem Technocracy Rising: The Trojan Horse of Global Transformation (2015) i współautorem Trilaterals Over Washington, Volumes I i II (1978-1980) wraz ze zmarłym Antony C. Suttonem.
Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.