Bill Gates i Richard Branson zainwestowali w firmę produkującą laboratoryjnie hodowane mięso

Miliarderzy Bill Gates i Richard Branson zainwestowali w start-up, który chce „zrewolucjonizować przyszłość żywności”.

Artykuł Forbes : Jako społecznie świadomi inwestorzy, Gates i Branson prawdopodobnie zobaczyli przełomową okazję w Memphis Meats, która mogła nie tylko zdobyć udział w światowym rynku mięsa o wartości bilionów dolarów, ale także stworzyć nowy produkt, który według Memphis Meats może być lepszy dla środowiska, zwierząt i zdrowia publicznego.

Rozpoczęcie działalności jest częścią rosnącego ruchu „czystego mięsa”, którego celem jest wytwarzanie różnorodnych produktów mięsnych hodowanych w laboratorium przy użyciu komórek zwierzęcych, bez faktycznego karmienia lub uboju zwierząt.

„Cieszę się, że zainwestowałem w Memphis Meats” – powiedział Branson w odpowiedzi na pytania Bloomberg News . „Wierzę, że za około 30 lat nie będziemy już musieli zabijać żadnych zwierząt i że całe mięso będzie czyste lub oparte na roślinach, będzie smakować tak samo, a także będzie zdrowsze dla wszystkich”.

Alternatywna produkcja żywności: rosnący trend 

Memphis Meats stara się zaspokoić popyt konsumentów na mięso ekologiczne, bardziej zrównoważone i mniej zależne od „pasz, wody i ziemi”.

Memphis Meats twierdzi, że może wytwarzać swoje produkty korzystając z zaledwie 1% powierzchni ziemi i 1% wody w porównaniu do tradycyjnych producentów mięsa.

„Zamierzamy przynieść mięso na talerz w bardziej zrównoważony, przystępny i pyszny sposób”, powiedziała Uma Valeti, MD, współzałożyciel i CEO Memphis Meats. „Świat uwielbia jeść mięso… Jednak sposób, w jaki dzisiaj produkuje się mięso konwencjonalne, stwarza wyzwania dla środowiska, dobrostanu zwierząt i zdrowia ludzi. Są to problemy, które każdy chce rozwiązać, a my możemy je rozwiązać ”

Gates i Branson nie byli jedynymi inwestorami, którzy podzielali tę wizję.

Inwestowaniem w Memphis Meats zainteresowały się wielkie koncerny i fundusze inwestycyjne takie jak: DFJ (zainwestował w Skype, Tesla i SpaceX), Cargill, Suzy i Jack Welch, Kimball Musk (brat Elona Muska), Atomico, KBW Ventures, New Crop Capital, Inevitable Ventures, Fifty Years, Kyle Vogt (współzałożyciel Twitcha) i SOSV.

źródło: Bloombers News, Forbes

“Kontrolując żywność – kontrolujesz ludzi, kontrolując surowce energetyczne – kontrolujesz politykę, kontrolując pieniądze – kontrolujesz świat” – Henry Kissinger, żydowski internacjonalista lobbysta Lynn i Evelyn de Rothschild, przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA, organizator spotkań Grupy Bilderberg autor raportu Memorandum 200

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.