Bill Gates zaoferował Nigeryjskim posłom 10 milionów dolarów łapówki za szybkie przyjęcie obowiązkowej ustawy o szczepionkach.

Nigeryjski dziennik Daily Post:

W poniedziałek Koalicja Zjednoczonych Partii Politycznych (CUPP) zarzuciła władzy, że przywódcy Nigerii w Izbie Reprezentantów byli gotowi uchwalić ustawę o obowiązkowych szczepionkach bez poddawania  jej procedurom zgodnym z postępowaniem legislacyjnym.

O oświadczeniu wydanym i podpisanym przez rzecznika opozycyjnych partii politycznych  poinformował DAILY POST adwokat Ikenga Imo Ugochinyere.

W oświadczeniu stwierdzono, że amerykański biznesmen Bill Gates zaoferował kwotę 10 milionów dolarów, aby wpłynąć na szybkie uchwalenie ustawy bez uciekania się do rozprawy ustawodawczej, dodając, że marszałek, Femi Gbajabiamila powinien zostać oskarżony, jeśli narzuci ustawę członkom parlamentu.

Oświadczenie brzmiało:

„Koalicja Opozycji (CUPP) przechwyciła bardzo wiarygodne dane wywiadowcze i niniejszym ostrzega Nigeryjczyków o planach kierownictwa Izby Reprezentantów pod przewodnictwem Femi Gbajabiamili, aby siłą i bez przestrzegania zasad stanowienia prawa w celu uchwalenia nowej ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych w 2020 roku, dokonania zmian o obowiązkowych szczepieniach, proponuje ona obowiązkowe szczepienia wszystkich Nigeryjczyków, pomimo, że szczepionki nie zostały jeszcze odkryte.

„Ten raport jest połączony z informacją o pokwitowaniu, pochodzącym ze źródeł spoza kraju, ale bardzo zainteresowanym projektem ustawy, o kwocie 10 milionów dolarów od sponsorów i promotorów projektu ustawy, które mają zostać rozdzielone między prawodawców w celu zapewnienia płynnego przekazania wsparcia.”

(…)

„Opozycja w Nigerii odrzuca projekt ustawy i wzywa ustawodawców opozycji w Izbie Reprezentantów do skonfrontowania przewodniczącego Izby z tymi faktami jutro na posiedzeniu plenarnym i do odrzucenia każdego planu nielegalnego uchwalenia ustawy.

Zostaliśmy poinformowani, że umowa dotycząca uchwalenia ustawy została zawarta podczas podróży do Austrii kilka miesięcy temu, podczas gdy rzekomo otrzymano wsparcie finansowe na promocję ustawy w zeszłym tygodniu, aby zmobilizować do popchnięcia prowadzącego do pośpiechu i podjąć próbę uchwalenia ustawy za pomocą wszelkich niezbędnych środków.

Przypomina się Nigeryjczykom, że obecnie na świecie nie ma odkrytej / zatwierdzonej szczepionki i teraz można się zastanawiać, dlaczego spieszy się z uchwaleniem ustawy o obowiązkowej szczepionce, gdy nie ma takiej szczepionki.

Co, jeśli świat ostatecznie nie znajdzie szczepionki ani lekarstwa na koronawirusa, tak jak nie znalazł lekarstwa na HIV AIDS? Po co spieszyć się z uchwaleniem ustawy opartej na spekulacjach, czy też jest coś jeszcze, co przywódcy Izby chcieliby powiedzieć Nigeryjczykom? Czy ten projekt powstrzyma masowe zgony i infekcje rosnące w Lagos, Kano, Abudży, Gombe, Borno, Kadunie, Ogun, Bauchi i rzeczywiście w całym kraju?

Czy ten projekt ustawy ożywi i zwiększy gospodarkę oraz zmniejszy głód i da nam więcej zestawów testowych lub miejsc do spania? Czy ustawa ta powstrzyma kradzież inicjatyw skierowanych do biednych i wrażliwych Nigeryjczyków? Czy to prawda, że ​​wszystkie te odgłosy związane z ustawą dotyczą jedynie rzekomych 10 milionów dolarów?

Kierownictwo Izby musi zacząć mówić teraz, dlaczego spieszy się, gdy trzeba wprowadzić wiele pilnych rachunków, które nie są uwzględniane.

Gdzie projekt ustawy nakłada obowiązek noszenia masek na twarz, skoro rząd federalny wbrew wszelkiej mądrości nalegał na złagodzenie blokady, a ludzie już się wycofali, nie przestrzegając przepisów zdrowotnych, które zapewnią im bezpieczeństwo?

Gdzie są środki dla ożywienia gospodarczego w celu ochrony miejsc pracy i podatnych na zagrożenia pracowników w Nigerii, których środki utrzymania są codziennie zagrożone pandemią?

(…)

Wszyscy ustawodawcy opozycyjni powinni udowodnić, że nie są częścią zła ani uczestnikami zachęty finansowej i skonfrontować mówcę Femi Gbajabiamilę, aby się oczyścił.

Niech wszystkie przepisy parlamentarne zostaną zniesione, a członkowie opozycji powinni wywrócić Izbę do góry nogami, korzystając ze swoich przywilejów parlamentarnych, jeśli tego właśnie potrzeba, aby powstrzymać finansowany przez zagraniczny projekt ustawy.

Po co tworzyć prawo dotyczące szczepionki, która nie została odkryta? Czy to oznacza, że ​​Femi Gbajabiamila i promotorzy mają pojęcie o szczepionce i kiedy będzie ona gotowa? Kiedy narody takie jak Madagaskar stosują lokalne środki zaradcze, które działają, APC ustanawia prawo, aby obowiązkowo wstrzykiwać Nigeryjczykom szczepionki, których nasi dawni panowie-niewolnicy jeszcze nie odkryli.

Plan przyspieszenia uchwalenia ustawy jest zły

Nigeria Center for Disease Control, NCDC nie wniosło żadnego wkładu w sporządzenie projektu ustawy, a nawet powiedział Femi Gbajabiamili, aby zawiesiła projekt ustawy, ponieważ termin jest bardzo zły, ale pan Gbajabiamila uważa, że ​​może zabezpieczyć ciszę i przyzwolenie NCDC ze wszystkimi nielegalnymi uprawnieniami przewidziano dla NCDC w projekcie ustawy, dlatego nadal chce popchnąć tym krokiem przejście ustawy.

(…)

„Ponownie głośno mówimy i wzywamy Izbę Reprezentantów do zawieszenia niniejszej ustawy o kontroli chorób zakaźnych i czekamy na odpowiednią kontrolę po pandemii oraz podejmujemy wszelkie wysiłki w celu zapewnienia niezbędnego wsparcia w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się i znalezienia własnego rozwiązania”.

źródło: Daily Post Nigeria

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.