Dane biometryczne mogą pomóc w identyfikacji osób z przeciwciałami i potrzebujących szczepionek w miarę zniesienia blokady koronawirusa

Artykuł ze strony biometricupdate przedstawia system globalnej kontroli społeczeństwa w pozytywnym świetle od strony stricte technicznej, jako coś co ma pomóc naszemu społeczeństwu. Autor nie dostrzega zaciskającej się nasz szyjach  pętli, która z każdym dniem ogranicz nam wolność kierując świat w stronę technokratycznej globalnej dyktatury.

8 kwietnia 2020 r Biometric Up Date:

Identyfikacja biometryczna może być nieocenionym narzędziem dla krajów po zniesieniu blokady koronawirusa, eksperci powiedzieli Reuterowi, że ewentualna szczepionka dotrze do osób wymagających szczególnego traktowania .

Władze w Wielkiej Brytanii ogłosiły, że rozpoczną testy na przeciwciała w celu zidentyfikowania osób, które są teraz odporne na wirusa z powodu wyzdrowienia po wcześniejszej infekcji, umożliwiając im wznowienie pracy lub podróży.

Przedstawiciel organizacji non-profit iRespond , która oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w zeszłym miesiącu, twierdzi, że biometryczne systemy identyfikacji mogą pomóc w śledzeniu tych osób, a także osób, które zostały zaszczepione po opracowaniu i wydaniu szczepionki.

„Możemy biometrycznie zidentyfikować osobę i powiązać ją z wynikami testu, a także dokumentem o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Osoba ta ma wówczas „niepodważalny” dowód, że jest odporna na działanie przeciwciał w ich systemie ”- powiedział Larry Dohrs, szef iRespond z Azji Południowo-Wschodniej, Thomson Reuters Foundation. „Byłoby to bardzo cenne doświadczenie”.

iRespond już udostępnia biometryczny identyfikator cyfrowy uchodźcom i bezpaństwowcom, aby umożliwić opiekę zdrowotną i inne usługi. Wiceprezes ds. Technicznych Ed Eykholt omówił wykorzystanie tożsamości suwerennej (SSI) z biometrią w celu ochrony prywatności osób , jednocześnie zapewniając silny dowód tego, kim są, dzięki aktualizacji biometrycznej w Internet Identity Workshop XXIX w październiku.

Starszy pracownik Centrum Rozwoju Globalnego Prashant Yadav zauważa, że ​​biorąc pod uwagę, że ponad 1 miliard ludzi na świecie nie ma możliwości udowodnienia swojej tożsamości, według danych Banku Światowego, rząd będzie ogromnym wyzwaniem dla określenia, kto otrzymał szczepionkę.

„Początkowa podaż szczepionki COVID-19 będzie ograniczona, dlatego konieczne będzie sprawdzenie, czy każda dawka osiąga prawdziwego pacjenta. Korupcja, wyciek, a nawet przypadkowe powielanie marnują cenne zasoby i są śmiertelne ”- powiedział.

„Cyfrowe identyfikatory biometryczne mogą pomóc rządom w dotarciu do segmentów populacji, np. Pracownikom służby zdrowia lub starszej populacji, weryfikacji osób, które otrzymały szczepienia i uzyskaniu jasnych wyników ”.

Dyrektor generalny Simprints, Toby Norman, powiedział Reuterowi, że większość systemów opiera się na odciskach palców, chociaż jego firma, która również jest organizacją non-profit, opracowuje teraz system bezdotykowy z skanowaniem twarzy lub dłoni . Obawy związane z nadużywaniem danych biometrycznych i innych danych tożsamości przez rządy i firmy prywatne wymagają pewności, do jakich danych są wykorzystywane, na jak długo i kiedy zostaną usunięte, zgodnie z normą.

Simprints jest także partnerem we współpracy z sojuszem szczepionkowym Gavi i NEC, której celem jest wdrożenie skalowalnej identyfikacji odcisków palców dla dzieci . Dwóch kierowników firmy omówiło również problemy związane z identyfikacją miliarda osób bez osobowości prawnej , z których wiele to dzieci, podczas głębokiego nurkowania w tym temacie w ubiegłym roku.

„Rządy krajowe nie mają zbyt dobrego doświadczenia z rezygnacją z nowych uprawnień po przejściu kryzysu”, zauważa Norman. „Technologia, której używamy dzisiaj do monitorowania chorób, nie powinna stać się narzędziem do późniejszego nadzoru państwa”.

źródło: https://www.biometricupdate.com/202004/biometrics-could-help-identify-those-with-antibodies-and-needing-vaccines-as-coronavirus-lockdowns-lift

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.