Dr.Henry Makow – William Engdahl: Pandemiczne „resetowanie” przenosi świat na nowy poziom

ENGDAHL:„Słowo „zrównoważony” jest słowem kluczowym. Jeśli zagłębimy się głębiej, jasne jest, że jest to słowo kluczowe dla reorganizacji światowego bogactwa za pomocą takich środków, jak sankcje podatkowe od emisji dwutlenku węgla, które radykalnie zmniejszą podróż samolotem i samochodem. Słabiej rozwinięty świat przestanie się rozwijać, a raczej odwrotnie, zaawansowane cywilizacje muszą obniżyć standard życia, aby stać się „zrównoważonym”.

F. William Engdahl 
Global Research, 10 czerwca 2020 r 
(Skrócony przez henrymakow.com)
 
Dla tych, którzy zastanawiają się, co nastąpi po pandemii Covid19 , po tym jak udało się niemal całkowicie zamknąć całą gospodarkę światową, rozprzestrzeniając najgorszą depresję od lat 30-tych XX wieku. Przywódcy wiodącej międzynarodowej organizacji pozarządowej Davos World Economic Forum właśnie przedstawili zarys tego, co możemy spodziewać się w przyszłości. Ci ludzie postanowili wykorzystać ten [wyprodukowany] kryzys jako okazję …
WIELKI RESET
3 czerwca przewodniczący WEF Klaus Schwab opublikował wideo ogłaszające coroczny temat na 2021 r., The Great Reset …
„Mamy tylko jedną planetę i wiemy, że zmiana klimatu może być kolejną globalną katastrofą, mającą jeszcze bardziej dramatyczne konsekwencje dla ludzkości”.
Implikacja jest taka, że ​​zmiana klimatu jest podstawową przyczyną katastrofy pandemicznej koronawirusa …
Nowa szefowa MFW, Kristalina Georgieva, również poparła The Great Reset. Inni resetatorzy WEF to Ma Jun, przewodniczący Komitetu Zielonych Finansów w Chińskim Towarzystwie Finansów i Bankowości oraz członek Komitetu Polityki Pieniężnej Chińskiego Banku Ludowego; Bernard Looney, CEO BP; Ajay Banga, CEO Mastercard; Bradford Smith, prezes Microsoft ….
Sponsorzy WEF mają wielkie plany: „… świat musi działać wspólnie i szybko, aby odnowić wszystkie aspekty naszych społeczeństw i gospodarek, od edukacji po umowy społeczne i warunki pracy. Każdy kraj, od Stanów Zjednoczonych po Chiny, musi uczestniczyć, i każda branża, od ropy i gazu po technologię, musi zostać przekształcona. Krótko mówiąc, potrzebujemy „wielkiego resetu” kapitalizmu ”. To duże rzeczy.
RADYKALNE ZMIANY
Schwab ujawnia więcej o nadchodzącym programie: „… jedna srebrna podszewka pandemii polega na tym, że pokazała ona, jak szybko możemy dokonać radykalnych zmian w naszym stylu życia. Niemal natychmiast kryzys zmusił firmy i osoby prywatne do porzucenia praktyk, o których od dawna twierdzi się, że są niezbędne, od częstych podróży lotniczych po pracę w biurze ”. To mają być srebrne podszewki?
Sugeruje rozszerzenie tych radykalnych zmian: „Program wielkiego resetu składałby się z trzech głównych elementów. Pierwszy… obejmowałby” zmiany podatków majątkowych, wycofanie dopłat do paliw kopalnych oraz nowe zasady dotyczące własności intelektualnej, handlu i konkurencja ”.
Drugi element programu Great Reset miałby … stworzyć nową gospodarkę, „bardziej odporną, sprawiedliwą i zrównoważoną w dłuższej perspektywie. Oznacza to na przykład budowę„ zielonej ”infrastruktury miejskiej i tworzenie zachęt dla branż do poprawy ich wyników w zakresie wskaźników środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG) ”.
Wreszcie trzecią częścią tego Wielkiego Resetu będzie wdrożenie jednego z domowych projektów Schwaba, Czwartej Rewolucji Przemysłowej: „Trzecim i ostatnim priorytetem programu Wielkiego Resetu jest wykorzystanie innowacji Czwartej Rewolucji Przemysłowej w celu wspierania dobra publicznego, zwłaszcza przez rozwiązywanie problemów zdrowotnych i społecznych Podczas kryzysu COVID-19 firmy , uniwersytety i inne połączyły siły, aby opracować diagnostykę, terapeutyki i możliwe szczepionki; ustanowić centra testowe; stworzyć mechanizmy śledzenia infekcji i dostarczyć telemedycynę.  Potrzebne są skoordynowane wysiłki w każdym sektorze. ” Czwarta rewolucja przemysłowa obejmuje biotechnologię edycji genów, telekomunikację 5G, sztuczną inteligencję i tym podobne …
 MAURICE STRONG
Aby zrozumieć podwójne zastosowanie zrównoważonego rozwoju, musimy wrócić do Maurice’a Strong’a, miliardera kanadyjskiego naftowca i bliskiego przyjaciela Davida Rockefellera, człowieka, który odegrał główną rolę w latach 70. XX wieku za pomysł, że emisja CO2 spowodowana przez człowieka czyniły świat niezrównoważonym. Strong stworzył Program Ochrony Środowiska ONZ, aw 1988 r. Międzyrządowy Zespół ONZ ds. Zmian Klimatu (IPCC) wyłącznie w celu badania CO2 wytwarzanego przez człowieka.
W 1992 r. Strong stwierdził:  „Czy nie jest jedyną nadzieją dla planety, że uprzemysłowione cywilizacje upadną? Czy nie jest to naszym obowiązkiem?
W tym samym roku podczas szczytu Rio Earth Strong dodał: „Obecny styl życia i wzorce konsumpcji zamożnej klasy średniej – obejmujące duże spożycie mięsa, zużycie paliw kopalnych, urządzeń, klimatyzacji i mieszkań podmiejskich – nie są zrównoważone”.
Decyzja o demonizacji CO2, jednego z najistotniejszych związków do życia, zarówno ludzkiego, jak i roślinnego, nie jest przypadkowa. Jak ujął to profesor Richard Lindzen, fizyk atmosferyczny MIT,
„CO2 dla różnych ludzi ma różne atrakcje. W końcu co to jest? – nie jest zanieczyszczeniem, jest produktem oddychania każdego żywego stworzenia, jest niezbędny do życia rośliny i fotosyntezy, jest to produkt wszystkich przemysłowych wypaleń, jeśli kiedykolwiek chciałeś wykorzystać punkt kontrolny do kontrolowania wszystkiego. Więc ma on pewną podstawową atrakcyjność dla biurokratycznej mentalności. ”
Abyśmy nie zapomnieli, ciekawie zaplanowane ćwiczenie pandemiczne z Nowego Jorku, Event 201 z 18 października 2019 r. było współfinansowane przez Światowe Forum Ekonomiczne i Fundację Gatesa. Konferencja opierała się na pomyśle, że „to tylko kwestia czasu, zanim jedna z tych epidemii stanie się globalna – pandemia z potencjalnie katastrofalnymi konsekwencjami.
Poważna pandemia, która staje się „Wydarzeniem 201”, wymagałaby niezawodnej współpracy między kilkoma branżami, rządami krajowymi i kluczowymi instytucjami międzynarodowymi. „Scenariusz Event201 zakłada”, wybuch nowego zoonotycznego koronawirusa przenoszonego z nietoperzy na świnie i na ludzi, wirus staje się skutecznie przenoszony między ludźmi, co prowadzi do ciężkiej pandemii. Patogen i wywoływana przez niego choroba są w dużej mierze wzorowane na SARS, ale są bardziej przenośne w środowisku społecznym przez osoby z łagodnymi objawami ”.
Deklaracja Światowego Forum Ekonomicznego o dokonaniu Wielkiego Resetu jest dla wszystkich wskazań cienko zawoalowaną próbą udoskonalenia „dystopijnego” modelu Agendy 2030, globalnego „Zielonego Nowego Ładu” w następstwie pandemii covid19. Ich bliskie związki z projektami Fundacji Gatesa, WHO i ONZ sugerują, że możemy wkrótce stawić czoła o wiele bardziej złowrogiemu światu po zaniku pandemii covida19.
* …..
F. William Engdahl jest konsultantem i wykładowcą ds. Ryzyka strategicznego, ukończył politologię na Uniwersytecie Princeton i jest najlepiej sprzedającym się autorem książek na temat ropy i geopolityki, redaguje dla magazynu internetowego „New Eastern Outlook”, w którym ten artykuł został pierwotnie opublikowany. Jest pracownikiem naukowym Centrum Badań nad Globalizacją
źródło: henrymakow.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.