FED likwiduje dolara. Wprowadza hybrydową walutę cyfrową

Amerykański Bank Centralny oficjalnie zapowiedział wprowadzenie cyfrowej waluty, nie ma nic złego w walucie cyfrowej póki wciąż mamy alternatywę płacenia gotówką, podobnie jak płacenie kartą. Problem zaczyna się wtedy, kiedy rządy wraz z bankami odbiorą nam możliwość płacenia gotówką, a cały system finansowy będzie opierał się na cyfrowej walucie, co obecnie jest wdrażane w Chinach.

W takim systemie w porozumieniu z globalnymi dostawcami usług internetowych jak Google, Facebook, Microsoft, Amazon można wprowadzić system kredytu społecznego oparty o algorytmy zbierające dane o naszej działalności w internecie: kontaktach na portalach społecznościowych, poglądach politycznych, odwiedzanych stronach i filmach, komentarzach, zakupach. Na podstawie zebranych informacji przez algorytm mógłby podobnie jak w Chinach obliczać nasz kredyt społeczny, a na podstawie jego wyniku określać nasz dostęp oraz warunki na jakich możemy funkcjonować w cyfrowym systemie finansowym.

Jakakolwiek krytyka działań rządu, instytucji czy narzuconych norm moralnych a nawet światopoglądowych może być przyczyną obniżenia rankingu co w konsekwencji prowadzi do restrykcji związanych z pracą, podróżowaniem, połączeniem z internetem, a nawet więzieniem, jak to obecnie ma miejsce w Chinach.

Więcej w materiale filmowym pana Roberta Brzozy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.