Franciszek apeluje o szczepionkę oraz udziela wsparcia dla Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa

„Papież” Franciszek zaapelował w niedzielę o międzynarodową współpracę w celu rozwiązania kryzysu wokół pandemii koronawirusa i połączenie wysiłków naukowców, by wypracować szczepionkę i skuteczne leczenie. Apel wystosował po południowej modlitwie w Watykanie.

Zwracając się za pośrednictwem mediów do wiernych z biblioteki Pałacu Apostolskiego po odmówieniu modlitwy maryjnej Regina coeli papież powiedział: „Po raz kolejny pragnę wyrazić moją bliskość z chorymi na Covid-19 oraz tymi, którzy opiekują się wszystkimi cierpiącymi w każdy sposób z powodu pandemii”.

„Pragnę jednocześnie wesprzeć międzynarodową współpracę podejmowaną poprzez różne inicjatywy, by odpowiedzieć odpowiednio i skutecznie na ciężki kryzys, jaki przeżywamy” – dodał Franciszek.

Następnie oświadczył: „Ważne jest połączenie zdolności naukowych, w sposób przejrzysty i bezinteresowny, by wynaleźć szczepionki i leczenie oraz zagwarantować powszechny dostęp do niezbędnych technologii, które umożliwią każdej zakażonej osobie w każdej części świata otrzymanie koniecznej kuracji”.

Franciszek ogłosił również, że poparł propozycję tworzonego przez przywódców religijnych Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa.

źródło: Deon.pl, PAP

zobacz także:

Przerażający sojusz Watykanu, Pentagonu oraz Microsoftu – Biblijny “Znak Bestii”?

3 thoughts on “Franciszek apeluje o szczepionkę oraz udziela wsparcia dla Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.