Google pracuje nad biometryczną inteligentną kartą debetową

Google pracuje nad wirtualnymi kartami debetowymi połączonymi z kontem bankowym i z aplikacją do szybkich zakupów online, transakcji dokonamy za pomocą karty lub telefonu, informacje podał portal TechCrunch.

Firma będzie szukać partnerstw z bankami i będzie brandować karty z nazwami partnerów.

​Google pracuje nad opracowaniem produktu, który konkurowałby z kartą Apple Card, ponieważ rozszerzyłby rozwój biznesu i zapewniłby więcej możliwości fintech.

„Badamy, w jaki sposób możemy współpracować z bankami i kasami kredytowymi w Stanach Zjednoczonych, aby oferować inteligentne konta za pośrednictwem Google Pay… Naszymi głównymi partnerami są dzisiaj Citi i Federalna Unia Kredytowa Stanford, nie możemy się doczekać, aby udostępnić więcej szczegółów w nadchodzących miesiącach ”, powiedział przedstawiciel Google w oświadczeniu wydanym dla Wall Street Journal.

Zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez TechCrunch karta chipowa znajduje się w sieci Visa. Pozwala użytkownikom przesyłać pieniądze ze swojego konta bankowego i ma dla bezpieczeństwa zarówno rozpoznawanie kodu PIN, jak i odcisku palca.

Karta fizyczna obsługuje płatności zbliżeniowe, a wirtualna karta w telefonie obsługuje również płatności mobilne Bluetooth. Proces jest przejrzysty, użytkownicy mają wgląd w swoje transakcje, lokalizacje, w których dokonano zakupów, a nawet mogą zablokować kartę w przypadku zgubienia lub zresetować ją w przypadku włamania.

W ramach kontroli prywatności użytkownicy mogą wybrać, jakie dane udostępniają Google.

Karta Apple została wydana latem ubiegłego roku i wykorzystuje uwierzytelnianie biometryczne do zabezpieczenia płatności online

źródło: biometricupdate.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.