Grill zamiast drugiej tury

Szanuję pogląd kolegów, którzy mówią, że w II turze trzeba wybrać „mniejsze zło” i zagłosować na Trzaskowskiego. Ale nie podzielam tego poglądu dlatego zostanę w domu. Dla mnie wybory się skończyły.

Rozumiem kolegów – Konfederatów – którzy mówią, że poparcie Trzaskowskiego to jedyna szansa, by zatrzymać postępującą PiS-bolszewizację Polski.

Nadzieja ta może być płocha bo prezydent – Trzaskowski blokował będzie ustawy PiS-u nie dlatego, że są głupie tylko dlatego, że są PiS-owskie. Zamiast tego forsował będzie ustawy swojego środowiska, które będą równie głupie i równie szkodliwe. Impas między prezydentem a Sejmem i rządem być może krótkofalowo byłby dobry dla Polski bo udałoby się zastopować część bolszewickich pomysłów PiS-u ale tylko krótkofalowo. Bo w perspektywie wyborów roku 2023 dawałoby to scenariusz samodzielnych rządów Koalicji Obywatelskiej czyli powrót do lat 2007 – 2015. Czyli to samo złodziejstwo, ta sama głupota i ten sam bałagan.

Nigdy nie byłem fanem Andrzeja Dudy. Nie głosowałem na niego i nie żałowałem tej decyzji. Nie podobał mi się jego brak własnego zdania i własnej inicjatywy, całkowita uległość wobec jednej partii, żałosne slalomy światopoglądowe itp. Trzaskowki uosabia dla mnie te same cechy, może z tą różnicą, że jest bardziej lewacki. I jego wybór to poparcie „żenderystów”, walki z chrześcijaństwem itp.

Wiele lat temu zrozumiałem, że człowiek wolny wcale nie musi wybierać mniejszego zła. Nie musi a co więcej: nie powinien wybierać między dżumą a tyfusem.

Obaj kandydaci wywodzą się ze środowiska postkomunistów, reprezentują jedynie dwie różne frakcje, zażarcie walczące o koryto. Postkomunizm wyrządził Polsce potworną krzywdę. Nie będę więc głosował na jego przedstawicieli. Za dwa tygodnie pójdę na grilla a nie na wybory. Żeby mieć czyste sumienie, że nie poparłem głupot, które naznaczą prezydenturę przyszłego lokatora Belwederu.

2 thoughts on “Grill zamiast drugiej tury

 • Avatar
  2 lipca 2020 o 19:27
  Permalink

  Ciekawe, że pod artykułem znajduje się cytat z Edmunda Burke’a (Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi), a w treści artykułu deklaracja… bierności właśnie. Zdecyduj się człowieku. I nie bądź bierny, kiedy widzisz, że wokół Ciebie dzieje się zło.

  Odpowiedz
 • Avatar
  2 lipca 2020 o 23:46
  Permalink

  Jedyne co byśmy mogli jeszcze zrobić to rozwalić w Warszawie te pizdochlasty, ale tu jest potrzebny nakład i chęci milionów Polaków, a niestety większość śpi… Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.