HANDEL DZIEĆMI DO BURDELI

HANDEL DZIEĆMI- wszyscy posłowie od prawej do lewej strony wiedzą i milczą-Paweł Kukiz cyt.” Odpierdol się pan”

https://www.youtube.com/watch?v=C9WS7O6s8R8

 

List Otwarty

do  Dziennikarzy RP, Prezydenta RP, Premier RP, Posłów RP oraz Społeczeństwa RP

Fundacja Zerwane Więzi wyraża swoje oburzenie handlem dziećmi jakie ma miejsce w Polsce od ponad 80 lat. O ile 80 lat temu sprzedaż dzieci powodowana była biedą i brakiem możliwości wychowawczych rodziców biologicznych o tyle obecnie jest ona za przyzwoleniem i działaniem niektórych Ośrodków Adopcyjnych w Polsce.

W Polsce rocznie przeprowadza się około 30 000 adopcji  z czego około 5 000 adopcji to adopcje płatne. Koszt rodziny adopcyjnej za dziecko to od 30 000 zł do 50 000 zł. Niestety żadne Instytucje Państwowe mimo zgłaszania nieprawidłowości w procedurach adopcyjnych, nie interweniują lub zlecają kontrolę zbyt późno. W rezultacie nikt nie ponosi odpowiedzialności za zaistniały i dokonany handel dzieckiem.

Media w tym prasa, radio i telewizja również nie wykazuje zainteresowania sytuacją argumentując zbyt małym tragizmem…

Obecnie w Kaliszu ma miejsce kolejny handel dzieckiem – płatna adopcja. Pracownica Ośrodka Adopcyjnego w Kaliszu mimo wiedzy o chęci przyjęcia dziecka (brata rodzonego) do rodziny adopcyjnej Państwa Niałacnych z Ostrzeżowa mających adoptowanych dwójkę chłopców (braci biologicznych dziecka), bezprawnie kontaktuje inną rodzinę z rodziną biologiczną. W rezultacie rodzina biologiczna skutecznie namówiona przez pracownika Ośrodka Adopcyjnego zgadza się na tak zwaną adopcję ze wskazaniem dla innej, obcej rodziny adopcyjnej. W wyniku takich działań dziecko mimo gwarancji prawnej nie trafia do rodziny adopcyjnej mającej już jego rodzeństwo, zostało rozdzielone a także w dziwny, niewyjaśniony sposób dokumenty rodziny adopcyjnej mającej dwójkę braci trafiają nie do tego Sądu co powinny. W dniu 17 stycznia 2015 roku mija 6 tygodni po urodzenia dziecka i w Sądzie w Kaliszu sprawa będzie miała swój finał. Dziecko obecnie przebywa w poleconej rodzinie zastępczej niebawem zapewne już adopcyjnej przez pracownika Ośrodka Adopcyjnego.

Takich sytuacji jest tysiące o których głośno się nie mówi. Zmiany prawa jakie średnio co dwa lata dokonuje rząd doprowadzają jedynie do oddania pełni władzy Ośrodkom Adopcyjnym co jednocześnie umacnia pracowników tychże Ośrodków w przekonaniu bezkarności. Do Konsultacji nie są dopuszczane Fundacje i Stowarzyszenia które praktycznie zajmują się problemem a nie czysto teoretycznie.

 

Oczekujemy zainteresowania mediów, polityków, władz rządowych praktyką prowadzoną przez Ośrodki Adopcyjne, Sędziów Rodzinnych, pracowników szpitali położniczych.

Z poważaniem

Bożena Łojko

Prezes Fundacji Zerwane Więzi

One thought on “HANDEL DZIEĆMI DO BURDELI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.