HANDEL DZIEĆMI DO BURDELI

HANDEL DZIEĆMI- wszyscy posłowie od prawej do lewej strony wiedzą i milczą-Paweł Kukiz cyt.” Odpierdol się pan”

https://www.youtube.com/watch?v=C9WS7O6s8R8

 

List Otwarty

do  Dziennikarzy RP, Prezydenta RP, Premier RP, Posłów RP oraz Społeczeństwa RP

Fundacja Zerwane Więzi wyraża swoje oburzenie handlem dziećmi jakie ma miejsce w Polsce od ponad 80 lat. O ile 80 lat temu sprzedaż dzieci powodowana była biedą i brakiem możliwości wychowawczych rodziców biologicznych o tyle obecnie jest ona za przyzwoleniem i działaniem niektórych Ośrodków Adopcyjnych w Polsce.

W Polsce rocznie przeprowadza się około 30 000 adopcji  z czego około 5 000 adopcji to adopcje płatne. Koszt rodziny adopcyjnej za dziecko to od 30 000 zł do 50 000 zł. Niestety żadne Instytucje Państwowe mimo zgłaszania nieprawidłowości w procedurach adopcyjnych, nie interweniują lub zlecają kontrolę zbyt późno. W rezultacie nikt nie ponosi odpowiedzialności za zaistniały i dokonany handel dzieckiem.

Media w tym prasa, radio i telewizja również nie wykazuje zainteresowania sytuacją argumentując zbyt małym tragizmem…

Obecnie w Kaliszu ma miejsce kolejny handel dzieckiem – płatna adopcja. Pracownica Ośrodka Adopcyjnego w Kaliszu mimo wiedzy o chęci przyjęcia dziecka (brata rodzonego) do rodziny adopcyjnej Państwa Niałacnych z Ostrzeżowa mających adoptowanych dwójkę chłopców (braci biologicznych dziecka), bezprawnie kontaktuje inną rodzinę z rodziną biologiczną. W rezultacie rodzina biologiczna skutecznie namówiona przez pracownika Ośrodka Adopcyjnego zgadza się na tak zwaną adopcję ze wskazaniem dla innej, obcej rodziny adopcyjnej. W wyniku takich działań dziecko mimo gwarancji prawnej nie trafia do rodziny adopcyjnej mającej już jego rodzeństwo, zostało rozdzielone a także w dziwny, niewyjaśniony sposób dokumenty rodziny adopcyjnej mającej dwójkę braci trafiają nie do tego Sądu co powinny. W dniu 17 stycznia 2015 roku mija 6 tygodni po urodzenia dziecka i w Sądzie w Kaliszu sprawa będzie miała swój finał. Dziecko obecnie przebywa w poleconej rodzinie zastępczej niebawem zapewne już adopcyjnej przez pracownika Ośrodka Adopcyjnego.

Takich sytuacji jest tysiące o których głośno się nie mówi. Zmiany prawa jakie średnio co dwa lata dokonuje rząd doprowadzają jedynie do oddania pełni władzy Ośrodkom Adopcyjnym co jednocześnie umacnia pracowników tychże Ośrodków w przekonaniu bezkarności. Do Konsultacji nie są dopuszczane Fundacje i Stowarzyszenia które praktycznie zajmują się problemem a nie czysto teoretycznie.

 

Oczekujemy zainteresowania mediów, polityków, władz rządowych praktyką prowadzoną przez Ośrodki Adopcyjne, Sędziów Rodzinnych, pracowników szpitali położniczych.

Z poważaniem

Bożena Łojko

Prezes Fundacji Zerwane Więzi

Jedna myśl na temat “HANDEL DZIEĆMI DO BURDELI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *