HIPOTEZA CZASU WIDMOWEGO – KOMPLETNY DOKUMENT PL

Hipoteza Czasu Widmowego mówi, że wczesne średniowiecze z całkowitą pewnością nie przebiegało tak, jak jest to opisane w podręcznikach, a wszelkie nieścisłości dają się wytłumaczyć istnieniem fikcyjnych stuleci wpisanych pomiędzy rzeczywiste. Wiele poszlak wskazuje na to, że chodzi o okres ok. 300 lat obejmujący 7,8 i 9 wiek naszej ery. Teoria ta została oficjalnie przedstawiona przez Niemca, Heribert’a Illig’a w książce pt. “Das Erfundene Mittelalter” na polski “Wymyślone Średniowiecze” z 1996 roku.

(…)Jednak najbardziej niewyjaśniony jest fenomen, na który zwrócił uwagę wybitny mediewista, Horst Fuhrmann w swoim końcowym referacie na kongresie MGH.
Określił go fałszerstwami antycypacyjnymi. czyli „wyprzedzającymi”. Zostały one utworzone na wieki przed ich wpływem politycznym lub prawnym. Przykładami są (a) Legenda Sylwestra o chrzcie Konstantyna, która powstała w 4 wieku, a miała wpływ dopiero w 8 wieku (B) Fałszerstwa Symmachusa: napisane około roku 500, wpływ dopiero w 11 wieku;. (C) Donacja Konstantyna, dokument napisany około r. 750, wpływ dopiero w 11 wieku, czy Pseudoisidor z początku 9 wieku, który wpływ miał dopiero w 11 wieku.

 

3 thoughts on “HIPOTEZA CZASU WIDMOWEGO – KOMPLETNY DOKUMENT PL

 • Avatar
  13 czerwca 2018 o 09:42
  Permalink

  Niesamowite wpływy mieli ci mnisi chrześcijańscy. Sfałszowali kompletnie nie tylko kroniki pisane w Europie ale jeszcze całkowicie historiografię muzułmańską, chińską, japońską podrobili nawet glify Majów… A nie przepraszam, przecież lat 614-911 nie było, tzn. nie było Mahometa i Arabowie nie podbili terenów od Maroka i Hiszpanii po Indus, imperium Sassanidów nigdy nie upadło, a kalendarz Majów to też fałszerstwo a rozkwit Chin za dynastii Tang to wymysł agentów Niemiec i Watykanu! 😉

  Odpowiedz
  • Avatar
   14 stycznia 2020 o 23:44
   Permalink

   Co za myślenie, dlaczego nie miałoby być Mahometa i podbojów arabskich, …? Tylko daty się trochę przesuwają.

   Odpowiedz
 • Pingback: Rzeczpospolita Mafijna cześć IV – Skuteczny Sposób Na Bandytyzm | bacologia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.