Irlandia wprowadza pierwszy na świecie Kowid-Paszport na smartfony

Dyrektor generalny firmy, Robert Quirke, powiedział Jessowi Kelly, korespondentowi Newstalk Tech, że technologia ma wiele zastosowań w życiu codziennym.

„Każdy, kto został przebadany pod kątem COVID-19, będzie miał możliwość umieszczenia wyniku w paszporcie zdrowotnym Irlandii, który umożliwia wyświetlanie, a także skanowanie w czasie rzeczywistym statusu COVID, kiedy tylko jest to konieczne” 

„Tak więc istnieje niesamowita liczba scenariuszy użytkowania, w których pojawia się to w naszym codziennym życiu – od korzystania z usług, przez edukację, po podróże międzynarodowe.

„System został zaprojektowany tak, aby każdy mógł korzystać z technologii. Jest otwarty dla każdego, kto został przebadany pod kątem COVID-19 przez lekarza, a następnie może skorzystać z platformy, aby przesłać te wyniki COVID-19, które można następnie wyświetlić lub zeskanować w razie potrzeby ”.

Proces jest obecnie w toku w wielu firmach, w tym w Szpitalu Uniwersyteckim Tallaght, Domu Opieki Oaklodge, Emerald Freight, Farmie Keogha, Festiwalu Muzyki Domowej i żłobku w hrabstwie Meath.

Platforma Health Passport ma również zostać uruchomiona w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Kenii i Niemczech oraz „w innych lokalizacjach”.

Jeśli się powiedzie, aplikacja zostanie pozycjonowana jako element ponownego otwarcia gospodarki, a pomysł polega na tym, że firmy mogą pozostać otwarte, poddając pracowników regularnym testom i wyodrębnianiu zarażonych osób na wczesnym etapie.

„Na całym świecie wciąż panuje frustracja i rozczarowanie z powodu ograniczeń dotyczących COVID-19” – powiedział Robert Quirke, prezes i dyrektor generalny ROQU Group podczas premiery.

„Paszport zdrowia ma na celu ustanowienie siatki bezpieczeństwa tam, gdzie obecnie jej nie ma, umożliwiając gospodarkom ożywienie i rozwój w kontrolowanym środowisku. Jest to pierwsza na świecie innowacja, z dumą opracowana w Irlandii zgodnie z najwyższymi standardami, która umożliwi biznesowi i społeczeństwu wreszcie rozwój. Zmiana gry w końcu nadeszła ”- wyjaśnił Quirke.

Według firmy wszystkie testy, z którymi obecnie integruje się aplikacja, są potwierdzone klinicznie. Jednak, oczywiście, aplikacja jest również „zabezpieczona na przyszłość” dla świata poza COVID, dzięki czemu będzie kompatybilna z innymi testami, które mogą nadejść w przyszłości, takimi jak testy na antygen, które zdaniem ekspertów mogą pokazać wyniki już po 15 minuty.

Rządowy program został opublikowany na kanale YouTube gdzie spotkał się z falą krytyki, ponad 5 tyś łapek w dół, a komentarze zostały wyłączone.

Jest to pierwsza na świecie aplikacja, która będzie śledzić i kontrolować dostęp na podstawie testów na Koronawirusa, a jak zapewniają twórcy wkrótce weryfikacji poddane zostanie zaszczepianie, aplikacja będzie informować o tym czy status użytkownika jest zielony (zaszczepiony) czy czerwony (niezaszczepiony).

Od naszego statusu będzie zależeć czy możemy korzystać z instytucji publicznych, edukacyjnych, placówek handlowych czy możliwości podróżowania.

źródło: https://www.newstalk.com/news/irish-company-health-passport-1067622

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.