Izraelski wojskowy system biometryczny rozpoznaje twarze w maskach [VIDEO]

Zaawansowana biometryczna technologia rozpoznawania twarzy opracowana dla izraelskich organów ścigania i agencji wywiadowczych w celu schwytania uciekających przestępców jest obecnie używana do identyfikacji pracowników służby zdrowia, którzy muszą nosić medyczne maski na twarz w celu ochrony, pisze The Jerusalem Post .

Technologia została zbudowana przez Corsight , spółkę zależną Cortiki , firmy założonej w 2007 roku przez grupę naukowców z Technion – Israel Institute of Technology. Firma posiada ponad 250 zarejestrowanych patentów na AI (Sztuczna Inteligencja).

Według Ofer Ronen, szefa ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego w Cortica, technologia antyterrorystyczna może być z powodzeniem stosowana do identyfikacji ludzi teraz, gdy kryzys koronawirus spowodował, że maski są obowiązkowe.

Firma twierdzi, że do dokładnego rozpoznania algorytm potrzebuje mniej niż 50 procent twarzy. Identyfikuje ludzi z wysokości do 60 stopni, nawet w słabym świetle.

Ronen uważa, że ​​ludzie będą odtąd bardziej zainteresowani technologią zbliżeniową, więc rozpoznawanie twarzy zastąpi wiele systemów po zakończeniu pandemii.

Technologia została wdrożona przez bezpieczeństwo wewnętrzne, w celu zapobiegania oszustwom i w wizualnej inteligencji motoryzacyjnej. We wrześniu 2019 r. Cortica wypuściła wizualną platformę motoryzacyjną po współpracy z Continental, Toyota i BMW.

„Na świecie jest tak wiele firm rozpoznających twarze i wszyscy starają się iść do przodu i coraz bardziej przekraczać ograniczenia technologiczne. To jest jak zimna wojna – powiedział Ronen.

„Podstawowa technologia jest gotowa do wdrożenia przez globalnych partnerów. Chodzi o to aby nasz system rozpoznawania twarzy był elementem wielu platform na całym świecie.”

Popularność masek na twarz doprowadziła wiele firm biometrycznych do aktualizacji swoich rozwiązań w celu zwiększenia dokładności, gdy maski zakrywają dolną połowę twarzy. W marcu SAFR poinformował, że algorytm rozpoznawania biometrycznego dostosowuje się do pracy z maskami, a podobne ogłoszenia zostały opublikowane przez Innovatrics , Speech Technology Center , NEC , Telpo , Alibaba , ZKTeco USA , SenseTime , Herta i Hanvon .

źródło: biometricupdate.com

Czy obecna pandemia nie jest idealnym momentem dla testowania nowej biometrycznej technologii? Obejrzyj nagranie video:

WSPARCIE:

Na naszym kanale nie ma monetyzacji, jeżeli chcesz widzieć częściej filmy i nas wesprzeć wolną złotówką to prosimy o wpłatę na konto (koniecznie wpisz DAROWIZNA w tytule przelewu):

53114020040000370277867109

SKLEP KILLUMINATI WEAR: https://killuminati-wear.com/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.