KE pracuje nad Transgranicznym Elektronicznym Certyfikatem Szczepień

Komisja Europejska chce zwalczać zjawisko uchylania się od szczepień. W czwartek przedstawiła projekt przewidujący rutynowe kontrole i wprowadzenie wspólnej, elektronicznej karty szczepień.

Urzędnicy mogą zmusić do obowiązkowych szczepień. Potwierdził to sąd – informuje wtorkowa „Rzeczpospolita”. Główny inspektor sanitarny Marek…

W emocjonalnym wystąpieniu komisarz i jednocześnie lekarz podkreślał, że jest absolutnie nie do zaakceptowania, iż w dzisiejszych czasach dzieci umierają na choroby, które można powstrzymać za pomocą szczepionek. Odrzucał teorie rozsiewane przez „antyszczepionkowców”, oskarżając ich o manipulowanie i posługiwanie się półprawdami. – Szczepionki działają, to proste. To nie jest kwestia opinii. To fakt – oświadczył Andriukaitis.

W projekcie rekomendacji, jakie zostaną przedstawione do zaakceptowania przez państwa członkowskie UE, znalazło się m.in. opracowanie i wdrożenie do 2020 roku krajowych lub regionalnych planów szczepień, zakładających co najmniej 95-procentową zaszczepialność w przypadku odry. KE chce też wprowadzenia rutynowych kontroli statusu szczepień i regularnych możliwości zaszczepienia się w różnym wieku, np. w szkołach czy w miejscu pracy.

 

Rekomendacje przewidują opcję ustanowienia wspólnej karty szczepień w formacie elektronicznym, która miałaby zastosowanie transgraniczne.

 

KE chce też powołania koalicji na rzecz szczepień, aby zrzeszyć europejskie stowarzyszenia pracowników służby zdrowia oraz stowarzyszenia studenckie zajmujące się tą kwestią. Jej celem miałoby być dokładne informowanie opinii publicznej, zwalczanie mitów i wymiana najlepszych praktyk.

źródło: https://www.tvp.info/36967038/koniec-z-uchylaniem-sie-od-szczepien-ke-ma-gotowy-projekt

Kilka tygodni temu Bill Gates powiedział, że chciałby aby osoby bez Certyfikatu Szczepień nie mogły podróżować

 

2 thoughts on “KE pracuje nad Transgranicznym Elektronicznym Certyfikatem Szczepień

 • Avatar
  1 maja 2020 o 12:16
  Permalink

  skorumpowane mariontki realizują wytyczne przestępcy-terrorysty

  Odpowiedz
 • Avatar
  2 lipca 2020 o 18:55
  Permalink

  Mamy sie poddac bez walki starym dziadom ktorzy chca ukladac swiat wedlug wladnego programu. Trzeba wszystkie totalitarne rzady obalic a przywodcow i protektorow utilizowac. Ciekawe jak oni sie zachowaja w oblicxu obywatelskiego totalitaryzmu. Beda blagac na kolanach i sie czolgac aby nic im nie robic. Ze strachu beda mieli pelne gacie. Ale sie przeliczyli nie bedzie zmiluj tak jak oni chcieli zawojowac swiat swoimy cjorymy pomyslamy. Jak Ty nam tak my Tobie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.