Koncern Billa Gatesa zainwestuje miliard dolarów w transformację cyfrową w Polsce

Celem inwestycji jest przyspieszenie innowacji i cyfrowej transformacji na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Będzie to największa dotychczasowa inwestycja technologiczna w Polsce. Microsoft planuje m.in. otwarcie w naszym kraju nowego regionu centrum przetwarzania danych.

 

„Głęboko wierzę, że inwestycja Microsoft w Polsce będzie ważna dla przedsiębiorstw, instytucji publicznych i systemu edukacji oraz umożliwi im cyfrową transformację i wdrożenie nowych standardów pracy

– zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Naszym nadrzędnym celem jest przyspieszenie transformacji Polski w technologiczny hub dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej

– wyjaśnił szef rządu.

 

Nowe partnerstwo dla rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej

Firma Microsoft podpisała porozumienie o współpracy z polską Chmurą Krajową, stworzoną przez PKO BP oraz Polski Fundusz Rozwoju. Chodzi o wsparcie lokalnych organizacji w procesie ich transformacji cyfrowej i innowacjach. Umowa przewiduje w szczególności wykorzystanie możliwości nowego regionu centrum danych na rzecz polskich instytucji publicznych i przedsiębiorstw z najważniejszych sektorów, takich jak administracja rządowa, ochrona zdrowia, edukacja, produkcja, handel detaliczny, energetyka oraz finanse i ubezpieczenia.

 

9 thoughts on “Koncern Billa Gatesa zainwestuje miliard dolarów w transformację cyfrową w Polsce

 • Avatar
  6 maja 2020 o 11:20
  Permalink

  niech sie na cos porzytecznego przyda i wymyśla system demokratyczne głosowanie z wykorzystaniem e-glosu to bedzie najlepsze co mogli by zrobić

  Odpowiedz
  • Avatar
   6 maja 2020 o 21:05
   Permalink

   Teraz widzicie po co ta szopka z koronowirusem !

   Odpowiedz
  • Avatar
   6 maja 2020 o 21:55
   Permalink

   Ale sprytnie wymyślił sobie Bill ustępuje że stanowiska, udaje zbawcę ludzkości obiecując szczepionki czytaj ( wspiera depopulację świata w dalszym ciągu i aborcję) a teraz jego firma bez interesownie chce inwestować w Polsce? Tempo rządzący właśnie teraz pokazali jak głęboko mają w dupie naród polski.

   Odpowiedz
  • Avatar
   7 maja 2020 o 17:38
   Permalink

   Proponuję skorzystanie ze słownika ortograficznego.Bedzie pożytecznie😏

   Odpowiedz
 • Avatar
  6 maja 2020 o 11:53
  Permalink

  Prywatna instytucja /jednoosobowa/ będzie miala dostęp do wszystkich danych w Polsce nawet poufnych. Po co to RODO bylo ? To jest raczej sprzedaż danyh osobowych i danych o firmach w Polsce.
  Jak długo będziemy “karmieni” takimi bzdetami ???

  Odpowiedz
  • Avatar
   8 maja 2020 o 08:06
   Permalink

   RODO po to aby dodać sianka znajomym firmom

   Odpowiedz
 • Avatar
  6 maja 2020 o 14:28
  Permalink

  Trzeba pogonić z tego kraju tych darmozjadów

  Odpowiedz
 • Avatar
  7 maja 2020 o 08:28
  Permalink

  Po to była szopka z wirusem , wsadzić nam nadajniki , zaszczepić jak bydło , wstawić 5G i do piachu Polacy bo na wasze ziemie szykują się już inni , nie możemy pozwolić wygrać im tych wyborów bo będziecie płakać !!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.