MĘCZEŃSTWO ŚW. SZYMONA Z TRYDENTU

Znany włoski artysta, znany ze swoich obrazów w stylu barokowym wypełnionych chrześcijańskimi obrazami, spotkał się z kontrowersjami po odsłonięciu swojego najnowszego obrazu męczeństwa św. Szymona z Trydentu, który przedstawia Żydów rytualnych mordujących chrześcijańskie dziecko.

Obraz jest bardzo szczegółowy, ukazuje grupę Żydów z haczykowatymi nosami z pejosem i żółtymi, nierównymi zębami, duszących dziecko i odprowadzających krew. Niektórzy Żydzi są również ubrani w kipoty i shtreimels, a jeden pośrodku nosi tałas na głowie i ramionach.

Ponadto dziecko jest pokazane z rozpostartymi ramionami, przypominając Jezusa Chrystusa na krzyżu, na którego Żydzi patrzą z pozorną sadystyczną radością.

 

Obraz „Martirio di San Simonino da Trento” autorstwa Giovanniego Gasparro. Piosenka w teledysku do „Oblubienicy Cienia” Petera Gundry.

 

ŻYDOWSKI MORD RYTUALNY

16 minutowy film opisujący wydarzenia związane z żydowskimi mordami rytualnymi, wielowiekowa tradycja rytualnego mordowania chrześcijan przez żydowskich rabinów wielokrotnie udokumentowana przez historyków oraz liczne procesy sądowe ukazujące makabryczne praktyki żydowskich rabinów.

Film z napisami PL

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.