Wszystko co musisz wiedzieć o wojnie z ISIS [video]

 Musisz znać prawdę. Kim dokładnie jest ISIS i skąd się wzięli? Żeby zrozumieć skąd się wzięło ISIS, musisz zrozumieć dwie opowieści.

W czerwcu 2013 roku generał wolnej armii syryjskiej przemówił na antenie stacji Al-Dżazira i oświadczył, iż gdyby międzynarodowe siły nie wysłały swoich broni, buntownicy próbujący obalić syryjskiego prezydenta Bashar al Assad przegraliby swoją wojnę w ciągu zaledwie miesiąca.

W ciągu zaledwie kilku tygodni po wniesieniu prośby o pomoc międzynarodową Stany Zjednoczone, Saudyjczycy, Jordan Qatar, Turcja oraz Izrael zaczęły sprowadzać broń, szkolenia oraz pieniądze do tak zwanej wolnej powstańczej syryjskiej armii. W 2013 CNN oraz Washington Post ogłaszały, iż CIA zaczęło finansować broń syryjskim powstańcom. Broń ta nie była amerykańskiej produkcji, lecz została sfinansowana i zorganizowana przez CIA. Artyleria była opisana jako lekki kaliber, broń przeciwpancerną i amunicję.

Było to w czerwcu 2014 roku, kiedy nagle po byciu bezimienną grupą w Syrii wyłoniło się ISIS, ciężko uzbrojone i wyszkolone przez Stany zjednoczone oraz Koalicyjne Siły Specjalne…

 

One thought on “Wszystko co musisz wiedzieć o wojnie z ISIS [video]

  • Avatar
    30 stycznia 2018 o 10:04
    Permalink

    Tak wg amerykańskiej filozofii demokracji pojmuje się swiat- pieniądze,broń morderstwa, przestrzeń…..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.