Policja Stanu Nowy Jork używa chińskich dronów w celu wymuszenia dystansu społecznego

Policja w Elizabethtown ( Stan Nowy Jork), używa dronów do szpiegowania obywateli w obszarach, do których nie mogą dotrzeć samochody patrolowe.

Władze twierdzą, że drony nie robią zdjęć ani nie zbierają dowodów, ale nieprzestrzeganie ich poleceń może skutkować wezwaniem lub grzywną w wysokości 1,000 USD.

Co gorsza, drony pochodzą od chińskiej firmy, która wysłała podobne drony w całym kraju – a Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) ostrzegł, że dane zebrane na temat tych dronów będących własnością Chin mogą zostać naruszone i odesłane do Pekinu.

Drony ułatwiają policji dostrzeżenie niektórych obszarów, w których dostęp do radiowozów jest trudniejszy. Obejmuje to ciasne przestrzenie między budynkami, za szkołami i podwórkami.

J. Christian Bollwage, burmistrz miasta,  w odpowiedzi na krytykę powiedział, że drony mogą uratować życie.

„Moja odpowiedź dla tych ludzi brzmi: Jeśli te drony uratują jedno życie, to zdecydowanie warte są działań i informacji, które wysyłają ”

„Drony, przekazane przez chińską firmę DJI, trafiły do ​​43 agencji w 22 stanach, aby pomóc w egzekwowaniu zasad dystansu społecznego”, donosi MSNBC. „Władze twierdzą, że drony nie robią zdjęć ani nie zbierają dowodów. To zaawansowane technologicznie ostrzeżenie przed zakażeniem wirusem.”

DHS ostrzegł, że wyprodukowane w Chinach drony mogą wysyłać poufne dane lotów z powrotem do swoich producentów w Chinach, gdzie rząd zdominowany przez partię komunistyczną może uzyskać do nich dostęp.

DHS wysłał ostrzeżenie w maju zeszłego roku ostrzeżenie o dronach, prawie na rok przed tym, zanim amerykańscy burmistrzowie zdecydowali się użyć dronów DJI do wprowadzenia środków dystansu społecznego w walce z koronawirusem.

Według CNN prawie 80 procent dronów używanych w USA i Kanadzie pochodzi z DJI z siedzibą w Shenzhen w Chinach.

źródło: technocracy.news

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.