Polska Kuwejtem Europy – Podziemne zgazowanie węgla

Dzięki nowej metodzie podziemnego zgazowania węgla Polska ma szansę stać się tak bogata jak Kuwejt czy Arabia Saudyjska. Węgla nie trzeba wydobywać na powierzchnię, można dokonać spalenia węgla pod powierzchnią i otrzymać gaz, którego koszt będzie o wiele tańszy od sprowadzanego z Rosji.

Mamy również ogromne pokłady węgla oraz kopalnie o który toczy się batalia, poprzednie rządy robiły wszystko co możliwe aby Niemcy mogli przejąć nasze kopalnie za bezcen, czy uda nam się uratować Polski węgiel i stać się energetycznym „Kuwejtem Europy”?

kuzla

Autor: kuzla

”Toczę walkę cały czas z czymś innym… Czasami ze samym sobą. Są we mnie dwie osobowości, jedna chce żyć w spokoju, a druga nie podda się, dopóki nie odzyska wolności” – Tupac Shakur

Komentarze na facebooku

komentarzy

One thought on “Polska Kuwejtem Europy – Podziemne zgazowanie węgla

  1. To rzeczywiście pokłosie trochę jednak naiwnego „łyknięcia” prawd ekspertów górniczych przez redaktora „w realu 24”. Projektowałem podziemne zgazowanie i byłem odpowiedzialny za realizacjè oraz funkcjonowanie takiej instalacji. Szokujace dla mnie jest to, że czytam sobie często różne wypowiedzi na ten temat, natomiast nie ma rzeczywiście żadnego zainteresowania u źródła. Nikt nie pyta jak to jest naprawde, jakie są z tym procesem problemy którejkolwiek z osób faktycznie znających zagadnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *