Ten przerażający film jest ostrzeżeniem przed bronią autonomiczną?

Jesteśmy bliscy stworzenia autonomicznej broni, która może zabijać bez pomocy ludzi. Tysiące ekspertów niepokoją się tym – a najnowszą kampanią przeciwko tej technologii to mrożący film pokazujący przyszłość, do której zmierzamy.
W filmie tym roje miniaturowych dronów przeprowadzają ataki na tysiące nieprzygotowanych ofiar z milimetrową precyzją. Co sprawia, że klip jest przerażający, a scenariusz jest całkowicie wiarygodny.
Miniaturowe drony są w stanie wyeliminować “złych facetów” – kimkolwiek są – bez żadnych dodatkowych obrażeń, broni nuklearnej lub żołnierzy na ziemi. Wszystkie drony boty potrzebują jedynie profilu: wiek, płeć, sylwetka, ubiór i pochodzenie etniczne.

W filmie pomimo aplauzu, technika ta wpada w niepowołane ręce, jak to zwykle bywa. Wkrótce na Kapitol USA zostaje przeprowadzony atak, którego celem będą tylko politycy jednej konkretnej partii. Te same boty są następnie używane przez nieznaną grupę w celu wyłapania tysięcy studentów na całym świecie, którzy walczyli o prawa człowieka w mediach społecznościowych. Na szczęście to przerażające wideo nie jest prawdziwe – przynajmniej jeszcze nie teraz.

Film został opublikowany przez kampanię Stop Killer Robots, międzynarodową koalicję, która miała na celu zakazanie autonomicznej broni, i został pokazany na Konwencji ONZ w sprawie niektórych broni konwencjonalnych.
Grupa ta chce, aby ONZ uchwaliła przepisy zabraniające rozwoju tego rodzaju technologii sztucznej inteligencji oraz produkcji na dużą skalę związanego z nią sprzętu. Ustawodawstwo może również służyć do nadzorowania każdego, kto próbowałby opracować tego rodzaju system.
Niepokojące, są wszystkie technologie, które już mamy, według jednego z ekspertów stojącego za wideo, Stuarta Russella z University of California w Berkeley – jedyny krok, jaki pozostaje, to zminimalizować i połączyć je.
“Pracuję w AI od ponad 35 lat” – mówi Russell w filmie. “Potencjał, jaki może przynieść ludzkości, jest ogromny, nawet w obronie, ale umożliwienie maszynom wyboru zabijania ludzi będzie niszczycielskie dla naszego bezpieczeństwa i wolności. Tysiące moich kolegów naukowców zgadza się, że mamy taką możliwość, aby zapobiec przyszłości, którą właśnie widzieliście, ale okno do działania szybko się zamyka.”
Pseudo-eksperci, w tym Elon Musk i Stephen Hawking ostrzegli także przed szybkim rozwojem sztucznej inteligencji i jej wykorzystaniem w broni.
Czy możemy wierzyć w czystość intencji, dobrą wolę i troskę tych pseudo-ekspertów skoro już nie raz okazali się kłamcami? Może za ich intencjami kryje się hipokryzja, a sam film może być reklamą nowego produktu.
Hawking wiele raz wypowiadał niedorzeczne teorie m.in. że ziemia zmienia się w kulę ognia albo że mamy 100 lat aby opuścić Ziemię. Hawking chyba już oficjalnie przeszedł na bajkopisarstwo
Przykładem manipulacji na skalę globalną jest postać pseudo “geniusza” Elona Muska, masona, okultysty, agenta mistrzów dezinformacji, który zawdzięcza wszystko materiałom dostarczonym mu przez FBI. Musk, jest doskonałym agitatorem i mówcą, takim jak agent Hitler, Chaplin, czy Crowley…
Ich “mowa” na temat najnowszych technologii, ma tak naprawdę konkretny cel, wymierzony właśnie przeciw wszystkim ludziom… Chce się nas zmusić do przyjęcia czegoś, czego zapragniemy przez strach i modę, tylko po to, aby kontynuować sukces cywilizacji masońskiej opartej na konsumpcjonizmie i władzy elit na plebsem?! Musk, chce dla swoich panów i sponsorów, przygotować raj, kosztem ogólnospołecznego piekła transhumanizmu i technokracji.
Zastanawialiście się dokąd pędzą stada zaganiane przez elity?! Każde stado służy jakiemuś celowi.
Zamiast być anonimowym członkiem pędzącego na oślep stada, napędzanego naporem autorytetu władzy, zacznij być wolnomyślicielem.

One thought on “Ten przerażający film jest ostrzeżeniem przed bronią autonomiczną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.