„Spojrzałem w górę”, powiedział mi Hendricks, zwrócił się do kogoś innego w domu i zapytał: „Oni nie mogli zobaczyć dziury?… Trudno jest nie zobaczyć tej dziury w suficie”. Hendricks był skłonny dać władzom uzasadnienie wątpliwości, być może policja nie zauważyła dziury po kuli w salonie, ponieważ choinka zasłaniała ich widok.

Patrząc na zdjęcia miejsca zbrodni, w tym choinki, nie rozumiem, jak policja przeoczyła dziurę po kuli nad ich głowami.

To prowadzi nas do kwestii kuli znalezionej na strychu. To jest policyjny zarzut, że David się zabił. A jednak odkrywają kulę dopiero po trzeciej podróży do rezydencji Crowleyów? Trudno mi w to uwierzyć.

Policja po raz trzeci wróciła na miejsce zbrodni 18 lutego 2015 r. I wykonała kilka zdjęć dziury po kuli w salonie, a także kuli znalezionej na strychu. „Szukaliśmy dostępu do poddasza domu”, napisał w jednym z raportów detektyw Brian Bone, „i stwierdziliśmy, że wejście na strych z głównej szafy w sypialni było otwarte. To nie było otwarte w czasie naszego wstępnego przeszukania domu w dniach 1-17-15. ”[Uwaga] Raporty AVPD str. 79 [/ note]

Tom Lyden rozpoczął swoją część dochodzeniową od stwierdzenia: „W tym momencie ważne jest, aby naprawdę przedstawić wszystkie fakty na stole. Myślę, że to najważniejsza rzecz ”. Panie Lyden, jeśli naprawdę chce pan poznać wszystkie fakty, proszę rozważyć zbadanie licznych faktów, o których zapomniał pan wspomnieć.

Szef Jon Rechtzigel opisał rodzinę Crowleyów jako „rodzinę idealną, pozornie”, po czym stwierdził, że wierzy, iż „coś poszło nie tak” w domu Crowleyów. Nie przedstawiając żadnych istotnych dowodów, szef Rechtzigel stwierdził następnie, że David Crowley „pękł”.

„Wygląda na to, że David pękł” – powiedział Rechtzigel Tomowi Lydenowi – „i odebrał życie swojej żonie i córce, a potem samemu”.

Szef Rechtzigel uważał również, że „duża część” filmu Gray State była powodem, dla którego David zabił swoją żonę, dziecko i siebie. „Ze wszystkich relacji” – powiedział szef policji Tomowi Lydenowi – „był pochłonięty produkcją tego filmu i był to mroczny temat. Tutaj mówisz o teoriach spiskowych i potencjalnie upadku społeczeństwa, a jeśli skupiasz się na tym codziennym życiu, to są to materiały, z którymi pracujesz i kręcisz wyłącznie na nich ten temat, który może zaprowadzić Cię w bardzo złe miejsce ”.

„Sądząc po gromadzącej się korespondencji i gazecie w domu, morderstwo-samobójstwo miało miejsce dzień po Bożym Narodzeniu. David strzelił Komelowi dwa razy w głowę, raz Raniya, po czym strzelił sobie. Między ich ciałami Koran z wyrwanymi stronami, otwarty na tradycyjną modlitwę o przebaczenie ”. –  Tom Lyden

Szef Rechtzegil powiedział Tomowi Lydenowi, że David Crowley użył krwi Komela, aby napisać Allahu Akbar na szczycie ściany ich salonu, blisko zegara zamontowanego na ścianie. Zapytany, dlaczego wierzy, że David napisał te słowa krwią swojej żony, wódz odpowiedział: „Uważamy, że to był rodzaj pożegnalnego strzału… prawdopodobnie w Komel za muzułmańską przeszłość”.

„To nie ma nic wspólnego z islamem” – powiedział Mason Hendricks osobno Lydenowi – „ale wszystko, co dotyczy mężczyzny, który zgubił drogę i ostatecznie zabił swoją żonę i córkę, a potem siebie”. Hendricks myślał, że David zachowywał się sarkastycznie, kiedy napisał Allahu Akbar krwią Komela: „To on prawdopodobnie zadaje cios”.

– Zastrzyk w rodzinę Komela? – zapytał Lyden.

“Możliwie.” Ale to nie ma nic wspólnego z islamem?

„David nie zabił się od razu” – poinformował Tom Lyden. – Zostawił ślady stóp, śledząc krew Komela w domu. W salonie jego zakrwawiony odcisk palca jest na laptopie, otwarty w pliku tekstowym zawierającym tylko jedno zdanie: „Kochałem was wszystkich całym sercem”. W biurze domowym na notatniku, więcej krwawych odcisków palców i słowa „Prześlij teraz Allahowi”.

„To była osoba, która nie myślała jasno” – powiedział komendant Rechtzigel Lyden. „Jego umysł był wtedy obłąkany. Po prostu nie był w normalnym stanie. Nie myślał racjonalnie ”.

Tom Lyden zamieścił interesujący komentarz, stwierdzając: „Brat Davida zostawił prezenty świąteczne na pierwszym stopniu, aby uniknąć konfrontacji”. Lyden nie wyjaśnił, dlaczego Dan Jr. chciałby uniknąć konfrontacji z bratem, po prostu zostawiając prezenty świąteczne na progu przy drzwiach wejściowych.

Tom Lyden również skomentował dziwnie, że tylny suwak jest otwarty „najwyraźniej dla psa rodzinnego”. To nie ma dla mnie sensu. Nie będę kwestionować faktu, że Tom Lyden jest śledczym, ale zastanawiam się, jak dużo prowadził dochodzenie w tej sprawie, zanim opublikował swój raport wideo.

Kiedy Mason Hendricks ostatnio widział Davida w grudniu 2014 roku, David „wyglądał, jakby dosłownie jadł, spał i oddychał na swoim komputerze. Porażka nie wchodziła w grę ”. Jednak Hendricks uważał, że David zamordował swoją żonę i dziecko, zanim się zabił. Wydaje mi się, że to porażka. Lyden poinformował również, że Hendricks stwierdził, że David Crowley cierpiał na zespół stresu pourazowego. Hendricks nadal uważa, że ​​David jest winny „i nie można temu zaprzeczyć”.

Mimo to szef Rechtzigel przyznał, że nie wiedział, co spowodowało, że David zamordował najbliższych mu ludzi, zanim popełnił samobójstwo.

Mason Hendricks powiedział mi kiedyś: „Nie sądzę, żeby ktokolwiek naprawdę wiedział, co właściwie, jak to się stało”. Może mieć rację.

Danny Mason, mocno zaangażowany w projekt Gray State, powiedział Tomowi Lydenowi: „Na samym końcu [David] żył w Gray State… prawie go ucieleśniał, prawie do tego stopnia, że ​​dyktowałoby to wiele jego myśli i idee oraz, jak sądzę, jego pogląd na rzeczywistość ”.

Nie zdziw się, jeśli Danny Mason i Joe Biggs posuną się naprzód z filmem Gray State. Jeśli tak, proszę zrozumieć, że będzie to ich wersja Gray State, a nie Davida Crowleya. Jeśli Gray State kiedykolwiek zostanie wyprodukowane, chcę, abyście wszyscy zrozumieli, że ten film zostanie nakręcony przez tych, którzy uważają, że David Crowley jest winny. Witamy na szarej scenie. Usiądź i oklaskiwaj na zawołanie.

Danny Mason i Joe Biggs

„Członkowie rodzin po obu stronach odmówili rozmowy przed kamerą. Szczerze mówiąc, boją się, że będą nękani przez niektórych z tych teoretyków spiskowych. – Tom Lyden

Dalej: Najnowsze zdjęcia z miejsc zbrodni