Robert F. Kennedy Jr.- Bill Gates stara się zniszczyć tradycyjne rolnictwo

Globalne blokady, które Bill Gates pomógł  zaaranżować i dopingować,  doprowadziły do ​​bankructwa ponad  100 000 firm  w samych Stanach Zjednoczonych i  pogrążyły miliard ludzi  w ubóstwie i śmiertelnym braku bezpieczeństwa żywnościowego, które oprócz innych niszczycielskich szkód  zabijają co miesiąc 10.000 afrykańskich dzieci  – jednocześnie zwiększając bogactwo Gatesa o  20 miliardów dolarów . Jego majątek wart 133 miliardy dolarów  czyni go czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie  .

Gates wykorzystuje tę nowo zdobytą gotówkę, aby zwiększyć swoją władzę nad światowymi populacjami, kupując zdewaluowane aktywa po wyprzedaży i manewrując w celu monopolistycznej kontroli  zdrowia publicznego ,  prywatyzacji więzień ,  edukacji online  i  globalnej komunikacji,  jednocześnie  promując waluty cyfrowe ,  nadzór technologiczny ,  cyfrowe systemy zbioru  i  sztuczną inteligencję .

Dla człowieka, który ma obsesję na punkcie kontroli monopolu, możliwość zdominowania również produkcji żywności musi wydawać się nie do odparcia.

Według najnowszego wydania  The Land Report , Gates po cichu stał się największym właścicielem ziemi uprawnej w Stanach Zjednoczonych. Portfolio firmy Gates obejmuje obecnie około  242 000 akrów amerykańskich pól uprawnych  i prawie  27 000 akrów innych gruntów  w Luizjanie, Arkansas, Nebrasce, Arizonie, Florydzie, Waszyngtonie  i 18 innych stanach .

Thomas Jefferson uważał, że sukces wzorowej walki Ameryki o zastąpienie jarzma europejskiego feudalizmu szlachetnym eksperymentem samorządności zależy od nieustannej kontroli nad ziemią kraju przez dziesiątki tysięcy niezależnych rolników, z których każdy ma udział w naszej demokracji. .

W najlepszym razie kampania Gatesa mająca na celu uszczuplenie amerykańskich nieruchomości rolnych jest sygnałem, że feudalizm może znów być w modzie. W najgorszym przypadku jego szaleństwo zakupowe jest zwiastunem czegoś znacznie bardziej niepokojącego – kontrolowania globalnych dostaw żywności przez żądnego władzy megalomana z kompleksem Napoleona.

KONTROLA DOSTAW ŻYWNOŚCI

Przyjrzyjmy się kontekstowi ukrytych zakupów Gatesa w ramach jego długoterminowej strategii panowania nad rolnictwem i produkcją żywności na całym świecie.

Począwszy od 1994 roku, Gates rozpoczął  międzynarodową kampanię biopiractwa,  aby osiągnąć pionowo zintegrowaną dominację nad globalną produkcją rolną. Jego imperium obejmuje obecnie rozległe ziemie rolne i ogromnych inwestycji w  GMO uprawy ,  patenty nasion,  syntetycznych pokarmów , sztucznej inteligencji, w tym robotów robotników rolnych i zajmuje pozycje wśród molochów żywności, w tym  Coca-Cola, Unilever , Philip Morris ( Kraft ,  General Foods ),  Kellogg ,  Procter & Gamble  i  Amazon  (Whole Foods) oraz w międzynarodowych koncernach, takich jak  Monsanto i Bayer,  które sprzedają pestycydy chemiczne  i nawozy petrochemiczne.

Jak zwykle, Gates koordynuje te osobiste inwestycje za pomocą dotowanych przez podatników dotacji z Fundacji Billa i Melindy Gatesów,  najbogatszej i najpotężniejszej  organizacji zajmującej się pomocą międzynarodową, posiada partnerstwa finansowych gigantów z  Big Ag ,  Big Chemical i  Big Food oraz jego kontroli agencji międzynarodowych – w tym niektóre jego własne kreacje – z niesamowitą mocą tworzenia zmonopolizowanych rynków dla jego produktów.

kissinger987.jpg

„Kto kontroluje dostawy jedzenia ten kontroluje ludzi, kto kontroluje dostawy energii ten kontroluje kontynenty, kto kontroluje podaż pieniądza ten kontroluje świat” – Henry Kissinger

Były sekretarz stanu Henry Kissinger, protegowany i partner Davida Rockefellera, zauważył, że „ Kto kontroluje dostawy żywności, kontroluje ludzi ”.

W 2006 roku fundacje Bill & Melinda Gates i Fundacja Rockefeller założyły sojusz na rzecz zielonej rewolucji w Afryce (AGRA) o  wartości 424 mln dolarów,  obiecując podwojenie wydajności upraw i zwiększenie dochodów dla  30 milionów drobnych rolników do 2020 roku,  jednocześnie ograniczając brak bezpieczeństwa żywnościowego o połowę.

Co charakterystyczne, podejście Gatesa do globalnych problemów stawia on na technologię i jego partnerów z przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i naftowego w centrum każdego rozwiązania. Jak się okazało, „innowacyjna strategia” Gatesa dotycząca produkcji żywności polegała na narzuceniu biednym afrykańskim rolnikom nieudanego amerykańskiego systemu  rolnictwa opartego  na  GMO, chemikaliach i paliwach kopalnych .

Afrykańskie praktyki rolnicze wyewoluowały z ziemi przez ponad 10 000 lat w formy, które promują różnorodność upraw, decentralizację, zrównoważony rozwój, własność prywatną, samoorganizację i lokalną kontrolę nad nasionami. Wolność osobista tkwiąca w tych zlokalizowanych systemach pozostawia rolnikom podejmowanie własnych decyzji: panowie na swoich ziemiach. Ciągłe innowacje milionów drobnych rolników zmaksymalizowały zrównoważone plony i różnorodność biologiczną.

W swoim bezlitosnym odkryciu kolonializmu Gates wydał  4,9 miliarda dolarów,  aby zdemontować ten starożytny system i zastąpić go zaawansowanym technologicznie, korporacyjnym i uprzemysłowionym rolnictwem, monokulturami zależnymi chemicznie, skrajną centralizacją i odgórną kontrolą. Zmusił małe afrykańskie farmy do przejścia na  importowane komercyjne nasiona ,  nawozy ropopochodne  i  pestycydy .

bill-gates-farmers-in-Africa-BMGFoundation.jpg

Gates zbudował infrastrukturę łańcucha dostaw chemikaliów i nasion i  naciskał na afrykańskie rządy,  aby wydawały ogromne sumy na dotacje oraz stosowały drakońskie kary i autorytarną kontrolę, aby zmusić rolników do kupowania jego drogich środków i przestrzegania jego dyktatów. Gates zmusił rolników do zastąpienia tradycyjnych pożywnych upraw, takich jak sorgo, proso, słodkie ziemniaki i maniok, wysokowydajnymi uprawami przemysłowymi,  takimi jak soja i kukurydza , które przynoszą korzyści elitarnym handlarzom towarami, ale pozostawiają biednym Afrykańczykom niewiele do jedzenia. Zarówno odżywianie, jak i produktywność gwałtownie spadły. Gleby stawały się bardziej kwaśne  wraz z każdym zastosowaniem nawozów petrochemicznych.

Podobnie jak w przypadku afrykańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się szczepionkami Gatesa, nie było oceny wewnętrznej ani odpowiedzialności publicznej. Badanie z 2020 r. „ Fałszywe obietnice: Sojusz na rzecz zielonej rewolucji w Afryce (AGRA) ” to karta raportu z 14-letnich wysiłków kartelu Gates. Dochodzenie wykazało, że liczba Afrykańczyków cierpiących z powodu  skrajnego głodu wzrosła o 30 procent  w 18 krajach, do których skierował się Gates. Ubóstwo na wsi zwiększyło się dramatycznie, a liczba głodujących w tych krajach wzrosła do  131 milionów .

W systemie plantacji Gatesa ludność wiejska w Afryce stała się  niewolnikiem na własnej ziemi  pod tyrańską pańszczyzną złożoną z zaawansowanych technologii, mechanizacji, sztywnych harmonogramów, uciążliwych warunków, kredytów i dotacji, które są cechami charakterystycznymi „Zielonej Rewolucji” Billa Gatesa.

Jedynymi podmiotami korzystającymi z programu Gatesa są jego międzynarodowi partnerzy korporacyjni – a zwłaszcza Monsanto, w którym Gates Foundation Trust kupił  500 000 akcji o wartości 23 mln USD  w 2010 r. (Ale później zbył te udziały pod naciskiem grup społeczeństwa obywatelskiego). Sam Gates nakręcił nawet  reklamy GMO Monsanto , reklamując je jako „rozwiązanie” głodu na świecie.


Typowym przykładem dziwnej hojności Gatesa jest to, że jego fundacja najwyraźniej przekazała dotowane przez podatników dotacje na cele charytatywne w  wysokości 10 milionów dolarów dla giganta Big Ag, firmy Cargill,  na budowę łańcuchów dostaw soi GMO w Afryce Południowej. Afrykanie nazywają program Gatesa „ neokolonializmem” lub „korporacyjnym kolonializmem ”.

Inicjatywa  AGRA Watch  Community Alliance for Global Justice z siedzibą w Seattle podąża za polityką rolną i żywnościową firmy Gates. „The Gates Foundation i AGRA twierdzą, że są„ pro-biedni ”i„ pro-środowiskowi ”,  ale ich podejście jest ściśle powiązane  z międzynarodowymi korporacjami, takimi jak Monsanto, i aktorami polityki zagranicznej, takimi jak USAID [United States Agency for International Development]. Wykorzystują kryzys żywnościowy i globalny klimat, aby promować zaawansowane technologicznie, rynkowe rolnictwo przemysłowe i  generować zyski  dla korporacji, nawet degradując środowisko i pozbawiając rolników uprawnień. Ich programy są formą  filantrokapitalizmu  opartego na biopiractwie ”.

Christian Westbrook, naukowiec zajmujący się rolnictwem i założyciel internetowego podcastu „Ice Age Farmer”, zapewnia, że ​​amerykańscy rolnicy znają historię Gatesa w Indiach i Afryce: „Wiemy, kim jest Bill Gates, i wiemy, jakie szkody spowodował wśród drobnych rolników w Meksyku, Afryce i Indiach. Wiemy, że jego ostatnie zakupy ziemi tutaj to dopiero początek Zielonej Rewolucji 3.0. Chce wyssać demokratyczną esencję pasterskich krajobrazów Ameryki i naszych rodzin rolniczych – aby ukraść nam środki do życia, naszą wiedzę, nasze nasiona i naszą ziemię. „

Genialny umysł Gatesa opracował ten schemat, aby stworzyć fundację, która chroni jego dochody i pozwala mu wykorzystać dolary podatników, inwestując dochody fundacji w projekty, które pomnażają jego bogactwo i zwiększają jego władzę i prestiż publiczny, unikając jednocześnie podatków …

Autor: Robert F. Kennedy Jr. 

(henrymakow.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.