Rothschildowie domagają się 110 mln dolarów reparacji od Wiednia

Puls Biznes w artykule „Spadkobierca Rothschildów skarży Wiedeń” ujawnił jak rodzina żydowskich bankierów domaga się astronomicznej kwoty za konfiskatę przez nazistów majątku oraz wyburzenie jednego z ich 5 wiedeńskich pałaców.

Puls Biznesu:

Geoffrey Hoguet, członek najbogatszej w historii świata rodziny bankierów, pozwał w sądzie miasto Wiedeń — napisał „The Local”.

Domaga się reparacji wojennych, oskarżając miasto o trzymanie w mocy nazistowskich dekretów i „plądrowanie” jednej z fundacji Rothschildów pomagającej osobom z chorobami psychicznymi. „The Financial Times” twierdzi, że chodzi o największą do tej pory kwotę roszczeń powojennych od spadkobierców ofiar nazistów. Historia fundacji, która stała się osią sporu sądowego, jest już dawno zapomniana.

Powstała na początku ubiegłego wieku z woli Nathaniela Freiherra von Rothschilda i zarządzała m.in. funduszem charytatywnym (110 mln USD), który pozostawił jej w spadku po swojej śmierci. W 1939 r. naziści skonfiskowali jej majątek, na który składały się m.in. dwa funkcjonujące sanatoria. Po wojnie, w 1952 r., władze Wiednia przywróciły fundację do życia i zaczęły zarządzać jej majątkiem.

W akcie oskarżenia pada zarzut, że władze Wiednia działają tak, jakby konfiskaty żydowskiego majątku, ogłaszane przez nazistów dziesiątki lat temu (Austria w czasie II światowej wojny była jednym z głównych sojuszników hitlerowskiej III Rzeszy), miały wciąż moc prawną. Geoffrey Hoguet jest potomkiem młodszego brata Nathaniela Freiherra von Rothschilda (na zdjęciu

Palais Albert Rothschild — jeden z pięciu pałaców rodziny Rothschildów zbudowanych pod koniec XIX w. w Wiedniu).

https://www.pb.pl/spadkobierca-rothschildow-skarzy-wieden-980863

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.