Wyspy Kanaryjskie wprowadzają Cyfrowe Paszporty Medyczne Billa Gatesa

W połowie marca Bill Gates udzielił szokującego wywiadu w którym przyznał, że jego pragnieniem jest aby każdy obywatel świata otrzymał Cyfrowy Certyfikat Szczepień, który będzie przepustką do podróżowania (wywiad wideo pod tekstem).

Obecnie wprowadzenie Cyfrowego Certyfikatu zapowiedziały władze Wysp Kanaryjskich, będzie on obowiązywał od momentu wznowienia lotów w lipcu. Informacje podała Polska Agencja Prasowa, poniżej artykuł z portalu Bankier.pl

Portal Bankier.pl:

Cyfrowe paszporty medyczne, czyli podróże na nowo

Celem pierwszego na świecie pilotażowego lotu pasażerów, których zdrowie będzie potwierdzone cyfrowymi paszportami medycznymi, będą Wyspy Kanaryjskie – ogłosiła Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) i władze wysp. Pierwsi turyści „COVID free” polecą tam w lipcu.

„W tych wyjątkowych czasach, kiedy Covid-19 wstrząsnął światową gospodarką i zagroził sektorowi turystycznemu, innowacja stała się kamieniem węgielnym odnowy. Podróże nie będą już takie jak dawniej, zamiast tego staną się bardziej bezpieczne i zrównoważone, zapewniając korzyści narodom i wspólnotom” – powiedział sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili.

Organizacja zapowiedziała fundamentalne zmiany w turystyce w celu zapewnienia „absolutnej gwarancji bezpieczeństwa sanitarnego” w czasach pandemii. Zmiany te będą trwały aż do nastania „epoki postkoronawirusowej”.

Turyści, którzy przylecą pilotażowym lotem na Wyspy Kanaryjskie, będą mieli w swoich smartfonach cyfrowy profil medyczny oraz będą monitorowani poprzez aplikacje Hi+ Card.

Aplikacja ta ma zawierać dane medyczne potwierdzające, że podróżujący jest wolny od koronawirusa. Aby uniknąć tworzenia fałszywych profili lub manipulowania rejestrami medycznymi, informacje o stanie zdrowia będą pochodziły od jednostek akredytowanych przez ministerstwo zdrowia; dane będą zaszyfrowane i bezpieczne – wyjaśnił Antonio Lopez de Avila z rozwijającej projekt firmy Tourism Data Driven Solutions.

Wyspy Kanaryjskie staną się w ten sposób „światowym laboratorium” odnowienia działalności turystycznej, którego celem będzie stworzenie nowych wzorów postępowania w branży. Wykorzystujące nowoczesne technologie przedsięwzięcie opracowywane jest we współpracy z departamentem innowacji i transformacji digitalnej UNWTO.

Z Saragossy Grażyna Opińska

źródło: bankier.pl Polska Agencja Prasowa

film z lektorem PL

 

4 thoughts on “Wyspy Kanaryjskie wprowadzają Cyfrowe Paszporty Medyczne Billa Gatesa

 • Avatar
  12 maja 2020 o 14:32
  Permalink

  czy naprawdę na całym świecie nie ma normalnego rządu, oprócz SZwecji i Białorusi ,wszyscy kupieni lub szantażowani?

  Odpowiedz
  • Avatar
   12 maja 2020 o 18:13
   Permalink

   Covida nie będą mieć, cert zielony, za to przywiozą hiv, aids, syfilis i tysiąc innych chorób do których nie będzie aplikacji 🙂 hehe…

   Odpowiedz
 • Avatar
  12 maja 2020 o 16:59
  Permalink

  a kim jest Bill Gates, żeby sobie chciał ???????

  Odpowiedz
 • Avatar
  14 maja 2020 o 09:51
  Permalink

  Niech się sqrwysyn zaszczepi pulą mojej rodziny, żeby zdechł wreszcie i nie zasmradzał środowiska, Bill Gates to kreatura bogatego złodzieja i psychopaty, zdechnij ku uciesze ludzkości!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.