Zubożony uran/DU: Brudne bomby, brudne rakiety, brudne kule

First photo in the series

Wyrok śmierci tu i zagranicą.

“Żołnierze są głupimi zwierzętami do wykorzystania jako pionki w polityce zagranicznej” – Henry Kissinger cytowany w “Ucałuj chłopców na pożegnanie: jak Ameryka zdradziła swoich jeńców wojennych w Wietnamie” / Kiss the Boys Goodbye: How the United States Betrayed Its Own POW’s in Vietnam”.

Wojna wietnamska była wojną chemiczną o ropę, ciągle skażającą duże regiony  wzdłuż rzeki substancją Agent Orange, i pod względem środowiskowym najbardziej niszczącą wojną w historii świata. Ale od 1991 Ameryka toczyła 4 wojny z użyciem broni z DU, która, jak Agent Orange, zgadza się z definicją rządu broni masowego niszczenia / WMD. Ogromne obszary Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej zostały na zawsze skażone promieniowaniem.

A co z żołnierzami? Terry Jemison z Departamentu do Spraw Weteranów poinformował w tym tygodniu w American Free Press, że liczba “weteranów z czasów Zatoki” teraz na niesprawności medycznej od 1991 wynosi 518.739, i w tym samym 14-letnim okresie doniesiono tylko o 7.035 rannych w Iraku.

W tym tygodniu  American Free Press zrzuciła “brudną bombę” na Pentagon mówiąc, że 8 na 20 żołnierzy którzy służyli w jednej jednostce w 2003 w Iraku, teraz mają nowotwory złośliwe. To oznacza, że 40% żołnierzy w tej jednostce zachorowało na raka tylko w ciągu 16 miesięcy.

Skoro ci żołnierze byli narażeni tylko na szczepionki i GU, jest to mocnym dowodem dla badaczy i naukowców w tym wydaniu, że DU jest zdecydowaną przyczyną Zespołu Wojny w Zatoce. Szczepionki nie są znane jako wywołujące raka. Jeden z pierwszych publikujących naukowców o tym Zespole, który też służył w Iraku w 1991, dr  Andras Korényi-Both, zgadza się z Barbarą Goodno z Departamentu Obrony [Deployment Health Support Directorate], że w tej wojnie żołnierze nie byli narażeni na chemikalia, pestycydy, bio-substancje czy inne podejrzane żeby wywołać zamieszanie w tej sprawie.

Te mocne nowe dowody robią dziury w przygotowanej przez Pentagon przykrywce i 3 prezydenckich administracji od pierwszego użycia w 1991 w wojnie w Zatoce Perskiej. Czternaście lat później pokazały się długoterminowe skutki i ujawniły, że DU to wyrok śmierci i bardzo zła substancja.

Naukowcy badający biologiczne skutki DU w latach 1960 wykazali, że atakuje on DNA. Marion Fulk, fizyk nuklearny emerytowany z Laboratorium Broni Nuklearnej w Livermore i wcześniej uczestniczący w Manhattan Project, interpretuje nowe i błyskawicznie rozwijające się  nowotwory złośliwe u żołnierzy z 2003 jako “spektakularne… i niepokojące”.

Te dowody pokazują, że z 3 skutków jakie wywołuje DU w układach biologicznych – promieniowanie, chemiczne i cząsteczkowe – skutek cząsteczkowy nanocząsteczek jest najbardziej dominujący bezpośrednio po narażeniu i atakuje kod podstawowy DNA. To jest zła wiadomość, ale wyjaśnia dlaczego DU wywołuje wiele chorób trudnych do zdefiniowania.

Prostym językiem, DU “rozwala organizm”. Zapytany czy głównym celem stosowania go było niszczenie rzeczy i zabijanie ludzi, Fulk był bardziej konkretny: “Powiedziałbym, że jest to idealna broń do zabicia wielu ludzi”.

U żołnierzy u których te nowotwory rozwinęły się tak szybko od 2003 można się spodziewać zachorowań na raka z niezależnych przyczyn. O tym zjawisku poinformowali lekarze w szpitalach leczących cywilów po bombardowaniu przez NATO Jugosławii w latach 1998-1999 i amerykańskiej inwazji Iraku wykorzystującej DU po raz pierwszy w 1991.Eksperci medyczni mówią, że to zjawisko wielu nowotworów złośliwych z niezwiązanych przyczyn jest nieznane aż do teraz, i jest nowym zespołem wiązanym z wewnętrznym narażeniem na DU.

W trwającej 3 tygodnie wojnie w Zatoce Perskiej 1990-1991 zostało rannych tylko 467 amerykańskich żołnierzy. Z 580.400 żołnierzy służących w wojnie w Zatoce, 11.000 zmarło, i do 2000 roku 325.000 było na ciągłej niepełnosprawności medycznej. Ta zdumiewająca liczba niepełnosprawnych weteranów oznacza, że dekadę później, 56% tych żołnierzy ma problemy zdrowotne.

Liczba zgłaszanych niepełnosprawnych żołnierzy do 2000 zwiększała się co roku o 43.000. Brad Flohr z Departamentu Spraw Weteranów powiedział American Free Press, że według niego jest więcej niepełnosprawnych żołnierzy niż nawet po II wojnie światowej.

Oni przywieźli to do kraju

Żołnierze nie tylko byli narażani na DU na i poza polami walki, ale przywieźli go do kraju. DU w spermie żołnierzy wewnętrznej skazili swoje małżonki, partnerki i dziewczyny. Tragicznie, niektóre kobiety w wieku 20 i 30 lat, które były partnerkami seksualnymi narażonych żołnierzy zachorowały na endometriozę i musiały usunąć macicę /histerektomia.

W grupie 251 żołnierzy w grupie badawczej w Mississippi, którzy wszyscy mieli zdrowe dzieci przed wojną w Zatoce, 67% ich powojennych dzieci urodziło się z wrodzonymi wadami. Urodziły się bez nóżek, rączek, narządów lub oczu, albo miały choroby układu odpornościowego lub krwi. W niektórych rodzinach weteranów, teraz, jedynymi normalnymi czy zdrowymi członkami rodziny są urodzone przed tą wojną.

Departament Spraw Weteranów oświadczył, że nie prowadzi rejestru wad wrodzonych występujących w rodzinach weteranów.

Jak oni to ukryli?

Zanim wykorzysta się system nowej broni, on musi zostać zbadany. Plan używania broni z DU to odtajniony w dokument z Manhattan Project 1943.

Prezes Harvard i fizyk James B. Conant, który wymyślił gaz trujący podczas I wojny światowej, został sprowadzony do Projektu przez ojca prezydenckiego kandydata  Johna Kerry.  Ojciec Kerry’ego służył na wysokim szczeblu Manhattan Project i był agentem CIA.

Conant był szefem Komitetu ds. Gazu Trującego S-1/ S-1 Poison Gas Committee, który polecił produkcję broni z gazem trującym z radioaktywnych odpadów projektu bomby atomowej podczas II wojny światowej. Wtedy wiedziano, że substancje radioaktywne rozpraszane w bombach z powietrza, z pojazdów naziemnych albo na polu walki, dawały bardzo drobny radioaktywny pył penetrujący wszelką odzież ochronną, każdą maskę, filtr czy skórę. Skażając płuca i krew, bardzo szybko mógł zabić lub wywołać chorobę.

Oni również zalecili ten pył do trwałego zanieczyszczenia terenu, który można wykorzystać dla zniszczenia społeczności poprzez skażenie dostaw wody i ziemi uprawnej.

Pierwszy system broni z DU wyprodukowano dla marynarki w 1968, i dano ją Izraelowi, który użył go w 1973 pod amerykańskim nadzorem w wojnie Yom Kippur przeciwko Arabom.

System Phalanx z DU przetestowano na USS Bigelow z Hunters Point Naval Shipyard w 1977, i tę broń Ameryka sprzedała 29 krajom.

Raport podsumowujący badania wojskowe szczegółowo opisują testy DU w latach 1974-1999 na poligonach wojskowych, bombardowaniach i strzelnicach oraz w laboratoriach cywilnych na podstawie umowy. Obecnie 42 stany są zanieczyszczone DU przez produkcję, testowanie i wdrażanie.

Kobiety mieszkające na tych terenach informowały o zwiększeniu liczby przypadków endometriozy, wad wrodzonych u niemowląt, białaczki u dzieci i nowotwory i inne choroby u dorosłych.  Marynarka testowała tysiące ton broni z DU przez dekady na 4 obszarach bombardowań i strzelnic wokół Fallon, Nevada, i niewątpliwie to jest przyczyną najszybciej zwiększających się ognisk  białaczki w Ameryce w ostatnich 10 latach. Wojsko zaprzecza by przyczyną był DU.

Profesja medyczna aktywnie uczestniczyła w ukrywaniu – tak jak ukrywali przed Amerykanami skutki  niskiego poziomu promieniowania z badań atmosferycznych i elektrowni atomowych. Lekarz z północnej Kalifornii powiedział iż Pentagon szkolił go, wraz z innymi lekarzami, wiele miesięcy przed rozpoczęciem wojny w 2003, w zakresie diagnostyki i leczenia żołnierzy wracających z wojny 2003, ale tylko na problemy psychiczne.

Lekarzom w szpitalach i placówkach leczącym wracających żołnierzy grożono karami $10.000 gdyby rozmawiali o żołnierzach czy ich problemach  medycznych. Grożono im też więzieniem.

Dziennikarze też blokowali dostęp do ponad 14.000 medycznie oszacowanych żołnierzy przylatujących co noc od wojny 2003 samolotami C-150 z Niemiec do Szpitala Walter Reed koło Waszyngtonu DC.

Dr Robert Gould, były szef Bay Area filii Lekarze za Odpowiedzialnością Społeczną / Physicians for Social Responsibility (PSR), skontaktował się z 3 lekarzy od lutego 2004, kiedy zaproszono mnie bym wygłosił prelekcję o DU. Dr Katharine Thomasson, prezes filii Oregon PSR, powiedziała mi, że dr Gould skontaktował się z nią i próbował ją przekonać by odwołała moje zaproszenie bym wygłosił wykład o DU na Portland State University 12 kwietnia. Mimo że mogłem dokonać tej prezentacji, dr Thomasson powiedział mi, że mogłem mówić o DU tylko w Oregonie “i nic zagranicą… nic politycznego”.

Dr Gould skontaktował i zniechęcał dr Ross Wilcox z Toronto, Kanada, do zaproszenia mnie z przemówieniem do Lekarzy dla Przeżycia Globalnego / Physicians for Global Survival (PGS), kanadyjskiego odpowiednika  PSR, kilka miesięcy później. Kiedy to nie zadziałało, skontaktował dr  Allana Connoly, kanadyjskiego prezesa krajowego PGS, który mógł wycofać moje zaproszenie i prawie mu się udało uniemożliwić dr Wilcoxowi, jego członkowi, pokazać zdjęcia i przedstawić szczegóły o cywilach cierpiących na narażenie DU i raka przekazanych mu przez lekarzy w płd Iraku.

Dr Janette Sherman, była wieloletnia członkini PSR, powiedziała, że w końcu wystąpiła jakiś czas po otrzymaniu zaproszenia na lunch przez nowego administratora PSR. Kiedy kobieta pompowała informacje od dr Sherman przez cały czas lunchu o jej poglądach na kluczowe kwestie, kobieta poinformowała dr Sherman, że ostatnio pracowała w CIA.

Jak ukrywano prawdę o DU przed personele, wojskowym służącym w kolejnych wojnach DU? Przed tragiczną śmiercią sen. Paul Wellstone poinformował Joyce Riley, R.N., B.S.N., dyrektora Amerykańskiego Stowarzyszenia Weteranów Wojny w Zatoce / American Gulf War Veterans Association, że 95% tych weteranów zwolniono z wojska przed 1995.  Wszystkich jeszcze służących w wojsku odizolowano od siebie, uniemożliwiając przekazywanie krytycznych informacji nowym żołnierzom. “Następna wojna DU” już została zaplanowana, i jej planiści nie chcieli “żadnego skunksa na przyjęciu w ogrodzie”.

Brudny (DU) mały sekret Ameryki

Właśnie wydana przez American Free Press książka Michaela Collinsa Pipera, “Arcykapłani wojny: tajna historia jak neo-kons Trockiego w Ameryce doszli do władzy i zorganizowali wojnę z Irakiem jako pierwszy krok w ich dążeniu do globalnego imperium” / The High Priests of War: The Secret History of How America’s Neo-Conservative Trotskyites Came to Power and Orchestrated the War Against Iraq as the First Step in Their Drive for Global Empire, opisuje wczesne plany wojny ze światem arabskim Henry Kissingera i neo-konów pod koniec lat 1960 i na początku 1970. To zbiega się z “pokazem DU” i kryzysem naftowym na Bliskim Wschodzie, który zaniepokoił nie tylko prezydenta Nixona. Brytyjczycy od dziesiątków lat spiskowali i planowali przejęcie kontroli ropy w Iraku używając gazu trującego na Irakijczykach i Kurdach w 1912.

Książka opisuje utworzenie neokonów przez ich ojca “chrzestnego” i miłośnika Trockiego, Irvinga Kristol, który pchał do “wojny z terroryzmem” na długo przed 11 IX, i hojnie finansowany od lat przez CIA. Jego syn, William Kristol, jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi w Ameryce.

Obaj są PR-owcami dla neokonserwatywnej sieci izraelskiego lobby, z mocnymi powiązaniami z Rupertem Murdochem. Kissinger też jest powiązany z tą siecią i Carlyle Group, który, można by powiedzieć, ułatwiał te wszech-zabójcze wojny począwszy od czasu przejęcia urzędu przez prezydenta Busha. Łatwo byłoby powiedzieć, że przerabiamy I i II wojnę światową, z tymi samymi twarzami.

Kiedy zapytałem kapt. Johna McCarthy’ego z operacji specjalnych w Wietnamie (zielony beret), kto mógłby wymyślić ten wszech-zabójczy plan używania DU do niszczenia kodu genetycznego i przyszłości genetycznej dużych populacji Arabów i muzułmanów na Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej, przypadkowo terenów o największej ilości depozytów ropy na świecie, odpowiedział: “To wszystko ma odciski palców Henry’ego Kissingera”.

W książce Zbigniewa Brzezinskiego “Wielka szachownica: prymat Ameryki i jej imperatywy geostrategiczne” / The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives,  mapa euro-azjatyckiej szachownicy obejmuje 4 strategiczne regiony polityki zagranicznej USA. Region “południowy” odpowiada dokładnie regionom teraz na zawsze skażonym promieniowaniem od amerykańskich bomb, rakiet i pocisków zawierających tysiące ton DU.

Japoński profesor, dr K. Yagasaki, obliczył, że 800 ton DU to odpowiednik atomowości 83.000 bomb Nagasaki. Od 1991 Ameryka użyła więcej DU niż odpowiednik atomowości 400.000 bomb Nagasaki. Cztery wojny nuklearne i 10 x więcej promieniowania uwolnione do atmosfery z samych badań atmosferycznych!

Nic dziwnego, że nasi żołnierze, ich rodziny i narody na Bliskim Wschodzie, w Jugosławii i Azji Środkowej są chorzy. Ale, jak powiedział Henry Kissinger po Wietnamie kiedy nasi żołnierze wracali chorzy od Agent Orange: “Żołnierze to głupie zwierzęta do wykorzystania w polityce zagranicznej”.

Niestety, coraz więcej tych żołnierzy to mężczyźni i kobiety o brązowej skórze. I niestety, radioaktywny DU pył będzie przenoszony po świecie i odkładany w naszym środowisku tak jak “smog wojny” w Zatoce w 1991 znaleziono w depozytach w Ameryce Płd., Himalajach i Hawajach.

W czerwcu 2003 Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w komunikacie prasowym, że wskaźniki zachorowania na raka na świecie zwiększą się o 50% w 2020. Co jeszcze oni wiedzą czego nam nie mówią? Wiem, że DU to wyrok śmierci… dla nas wszystkich. Wszyscy będziemy umierać w milczeniu.

Depleted uranium: Dirty bombs, dirty missiles, dirty bullets

Johnny’s Dad /  Leuren Moret

https://www.sweetliberty.org/issues/war/wantwar/dirtybombs.html

Tłum. Ola Gordon/https://chomikuj.pl/OlaGordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.