Skąd wypożyczyć wózek inwalidzki?

Skąd wypożyczyć wózek inwalidzki?

Wózek inwalidzki to wspaniały wynalazek, który poprawia komfort życia osób z niepełnosprawnościami. Niestety bardzo często urządzenie tego typu jest drogie. Dlatego wiele osób wypożycza taki sprzęt. Miejscem wypożyczenia powinna być dobra wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Warszawa to miasto, na którego terenie można znaleźć taką placówkę. Skąd wypożyczyć wózek inwalidzki? Odpowiedzi na to pytanie udzielamy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury. 

Wypożyczalnia wózka inwalidzkiego – ile to kosztuje?

Mogłoby się wydawać, że wypożyczenie wózka inwalidzkiego to trudne zadanie. Jednak nic bardziej mylnego. W każdy dużym mieście można go z łatwością wypożyczyć. 

Taką możliwość oferuje, każda dobra wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Warszawa jest przykładem miasta, na którego terenie można wypożyczyć sprzęt. Oprócz tego, na terenie Polski funkcjonują instytucje, które zajmują się świadczeniem pomocy osobom niepełnosprawnym w różnych aspektach. 

Jednym z nich jest właśnie nabycie wózka niepełnosprawnego na określony czas. Zazwyczaj zarówno wypożyczalnie, jak i instytucje państwowe dowożą bezpośrednio osobie potrzebującej sprzęt pod wskazany adres domowy. 

Z pewnością wiele osób sobie zadaje pytanie: ile kosztuje wypożyczenie wózka inwalidzkiego? Zazwyczaj wynajęcie to koszt ok. 100 zł za miesiąc korzystania. Mowa w tym przypadku o klasycznym wózku ze sterowaniem manualnym. Jeśli chodzi o wózki, które są sterowane układem elektrycznym, to koszt na miesiąc wynosi około 150 zł. 

Jednak warto zaznaczyć, że wiele innych rzeczy można wynająć w miejscu, takim jak wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego (Warszawa). Przykładowo w takim sklepie można wypożyczyć koncentrator tlenu, schodołaz czy tzw. balkonik. 

Wynajem wózka przez NFZ – jak wyglądają formalności?

Wypożyczenie wózka to świetne udogodnienie, jednak każdy niepełnosprawny ma prawo do nabycia własnego sprzętu. Aby uzyskać prawo, należy uzyskać wniosek na zakup odpowiedniego sprzęt, wystawionego przez ortopedę, neurologa czy rehabilitanta medycznego. 

(0)