Ten doktor – e-recepta w 15 minut

Ten doktor – e-recepta w 15 minut

Wystawianie recept jeszcze nigdy nie przebiegało tak płynnie i bezproblemowo, jak ma to miejsce teraz. Odkąd istnieją e-recepty, nie trzeba wychodzić z domu, aby zyskać dostęp do leków na konkretne dolegliwości. W jaki sposób można zdobyć e-receptę? 

Jak otrzymać e-receptę?

W celu otrzymania e-recepty należy umówić się na konsultację lekarską online. Wówczas pacjent zostanie poproszony o wypełnienie specjalnego formularza na stronie Ten Doktor. W formularzu wystarczy wybrać opcję między samodzielnym wyborem leku a propozycją lekarza. Niektórzy doskonale wiedzą, jakiego leku potrzebują, jaki lek pomógł im w podobnej sytuacji. Mają możliwość poproszenia o wypisanie go na wspomnianej recepcie. Ponadto musi napisać, co mu dokładnie dolega, czy ma jakieś alergie, jest na coś uczulony, a także czy ma przewlekłe choroby. Ważną informacją dla lekarza jest również to, czy pacjent posiada dokumentację medyczną. Tak wygląda wstęp przed konsultacją z lekarzem specjalistą. 

Czy e-recepta to dobry wybór?

Wiele osób ma wątpliwości i zastanawia się, czy e-recepta faktycznie jest dobrym wyborem, czy leki w ten sposób przepisuje prawdziwy lekarz. Otóż e-recepta wypisana po konsultacji online nie różni się niczym od zwykłej recepty. Tak naprawdę dziś nawet będąc w gabinecie stacjonarnym, lekarz wypisuje receptę na tej samej zasadzie, po czym przekazuje numer, który upoważnia do jej zrealizowania w dowolnej aptece. A trzeba przyznać, że jednak konsultacja telefoniczna i e-recepta to zdecydowanie wygodniejszy sposób na pozyskanie leków niezbędnych do wyleczenia konkretnej dolegliwości. Także z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że jest tego typu konsultacje, są korzystne nie tylko dla lekarzy, ale przede wszystkim dla pacjentów. 

Możliwość korzystania z konsultacji lekarskich online i tym samym wypisania e-recepty bez wizyty w gabinecie, zdecydowanie skraca cały ten proces. Pacjent dużo szybciej otrzymuje receptę na lek, którego potrzebuje i już za chwilę może iść do apteki. Najważniejsze, że gdy źle się czuje, nie musi wychodzić z domu, by stać w korkach, a później czekać w długiej kolejce pod gabinetem. 

(0)